5801. Fióka született a skarlát íbiszeknél a Budapesti Állatkertben
A Dél-Amerikában honos skarlát íbiszek harsány színű tollruháján mindenkinek megakad a szeme. De most másért is érdemes meglátogatni őket, új fióka született.
A Dél-Amerikában honos skarlát íbiszek harsány színű tollruháján mindenkinek megakad a szeme. De most másért is érdemes meglátogatni őket, új fióka született.
A szülőknek onnantól kezdve, hogy gyermeküknek elkezd kialakulni a saját ízlésük, egyáltalán nincs könnyű dolguk, amikor a ruha- vagy cipővásárlás kerül szóba. Nagyon sok különböző tényezőt kell számításba venni.
Az etetés nem pusztán azért ünnep, mert a kedvenced valószínűleg türelmetlenül várja a kutyatáp vagy macskaeledel kiöntését. (Egyes fajtáknak olyan mindegy, hogy melyikből tálalsz, csak történjen már valami ehető!) Azért is fontos momentum, mert gyakorlatilag a döntésed nyomán az ellátás milyenségéről is határozol. Míg mi emberek annyit és azt eszünk, amennyit és amit akarunk (persze megfelelő határokat húzva), addig a kutyák és a macskák egészsége a gazdik tudatosságán múlik. Na ezért nem mindegy, hogy mi az, ami végül az etetőtálban landol!
Ahogy az emberek esetében, úgy a kutyáknál is változik a személyiség a korral, de ezek a változások nem egyenletesen, hanem szakaszosan történnek.
Az asztalterítő hasznosságát aligha lehet megkérdőjelezni. A típusától, anyagkialakításától függően nemcsak díszíti az asztalt, hanem megóvja attól, hogy az étel foltot hagyjon rajta. Egy szép abrosz remekül fel tudja dobni a konyha vagy az étkező hangulatát. Amennyiben Önnek is szüksége van egy-két új terítőre, akkor a figyelmébe ajánljuk a Piramisfüggöny webáruház kínálatát, ahol sok különleges méteráru áll rendelkezésre a különféle lakástextíliák elkészítéséhez.
Talán a rendszeres fizikai kapcsolat, az állandó kint lét biztosítása a cél, amit szeretne elérni. Ez különösen a kézzel nevelt nimfák igénye. Ha nincs lehetőség a kaliton kívüli tartásra, akkor talán párt kellene venni mellé, vagy más megoldás nem lévén, új gazdit kell találni számára.
Ha a madárnak van és természetes állagú a széklete, akkor nincs ami megbetegedésre utalna. A hullámos papagáj optimális napi fejadagja magkeverékből 2-3 cl keverék. Talán ennyit kellene tenni elébe és akkor nem "eheti túl" magát.
Ennyiből szinte semmit nem tudok mondani. Feltétlen vigye állatorvoshoz. Lehetnek hasi fájdalmai, de szívelégtelenség vagy epilepsziás roham sem kizárt.
Valószínűleg krónikus külső hallójáratgyulladása van kutyusának. A megoldás: kétoldali ún. Zepp-Hinz műtét, azaz a külső hallójárat megnyitása, lerövidítése, majd utána célzott antibiotikumos kezelés (ami ha jól láttam a baktériumokat: szájon át ciprofloxacin, fülcsepp pedig gentamycin kombinált csepp pld.). Ha ezt végigcsinálja akkor a gyógyulás sikeres (2 hét) - ha természetesen nincs a hallójáratban daganatos elváltozás -, kiújulás esélye max. 5-10% élete során, de ebben az esetben is jól kezelhető. Az anyagi része pedig: szerintem jobban jár, ha ezt most egyszerre végezteti el (a teljes ktg. szerintem max. 60-70EFt=műtét, kötözések, antibiotikumok stb.), mintha hagyja, és több évig fizet a kezelésekért és az antibiotikumokért, közben pedig nem változik semmi... Az ilyen krónikus külső hallójáratgyulladásnak egyébként komolyabb szövődményei lehetnek, ráterjedhet a közép- és belsőfülre is, ami már maradandó károsodáshoz is vezethet...
A leírtak alapján nagy a valószínűsége, hogy az állat mégiscsak vemhes. (Daganat gyakorlatilag soha nem jelentkezik egyszerre minden emlőn. ) A biztonság kedvéért mutassa meg az állatot az állatorvosuknak.