5801. Fióka született a skarlát íbiszeknél a Budapesti Állatkertben
A Dél-Amerikában honos skarlát íbiszek harsány színű tollruháján mindenkinek megakad a szeme. De most másért is érdemes meglátogatni őket, új fióka született.
A Dél-Amerikában honos skarlát íbiszek harsány színű tollruháján mindenkinek megakad a szeme. De most másért is érdemes meglátogatni őket, új fióka született.
A szülőknek onnantól kezdve, hogy gyermeküknek elkezd kialakulni a saját ízlésük, egyáltalán nincs könnyű dolguk, amikor a ruha- vagy cipővásárlás kerül szóba. Nagyon sok különböző tényezőt kell számításba venni.
Az etetés nem pusztán azért ünnep, mert a kedvenced valószínűleg türelmetlenül várja a kutyatáp vagy macskaeledel kiöntését. (Egyes fajtáknak olyan mindegy, hogy melyikből tálalsz, csak történjen már valami ehető!) Azért is fontos momentum, mert gyakorlatilag a döntésed nyomán az ellátás milyenségéről is határozol. Míg mi emberek annyit és azt eszünk, amennyit és amit akarunk (persze megfelelő határokat húzva), addig a kutyák és a macskák egészsége a gazdik tudatosságán múlik. Na ezért nem mindegy, hogy mi az, ami végül az etetőtálban landol!
Ahogy az emberek esetében, úgy a kutyáknál is változik a személyiség a korral, de ezek a változások nem egyenletesen, hanem szakaszosan történnek.
Az asztalterítő hasznosságát aligha lehet megkérdőjelezni. A típusától, anyagkialakításától függően nemcsak díszíti az asztalt, hanem megóvja attól, hogy az étel foltot hagyjon rajta. Egy szép abrosz remekül fel tudja dobni a konyha vagy az étkező hangulatát. Amennyiben Önnek is szüksége van egy-két új terítőre, akkor a figyelmébe ajánljuk a Piramisfüggöny webáruház kínálatát, ahol sok különleges méteráru áll rendelkezésre a különféle lakástextíliák elkészítéséhez.
Viselkedési problémákat számtalan betegség, tartástechnológiai hiányosság okozhat. A "dörgölőzés" hátterében nagyon gyakran atkás fertőzés vagy vedlési rendellenesség szokott szerepelni. Egyéb problémák, amelyek hasonló tünetet okozhatnak: kisméretű terrárium, nőstény kígyó esetében tojásrakó hely hiánya, stb. Minndenképp állatorvosi vizsgálat szükséges, hogy tisztázódjon a furcsa viselkedés oka.
Kedves Állatbarát! A lesoványodás lehet a fogától is. A szőrhullás külső élősködő vagy hormonális hátterű, de ez attól függ, milyen nemű az állat. Az ételek összetételét is kellene tudni, ezért javaslom, mindenképpen vigye el szakállatorvoshoz. Szívesen látjuk a Család Utcai Rendelőnkben. Üdvözlettel: dr. Varga József
A kérdéssel kapcsolatosa válaszom első részében kénytelen vagyok megkérdezni azt, hogy valóban keresztező szalag szakadása van-e a kutyának, mert ez a körülmény lényegesen befolyásolja, hogy a műtétnek valóban van-e értelme, illetve, hogy mit és mennyire tud segíteni. Egy év alatti kutyáknál ebben a fajtában viszonylag ritka a szalag szakadása, gyakrabban fordul elő. hogy a tapadási helynél szakad ki a csontfelületről a szalag. Ennek másak a gyógyulási vonatkozásai, mint a valódi szalgszakadásnak. A keresztező szalag szakadásnak kétféle műtéti megoldását alkalmazzák (ezt most nem részletezném különösebben), mindkettőnek jók lehetnek a kilátásai. Jó kezű sebész, megfelelő technika, a műtéthez és az utána történő utókezeléshez jól viszonyuló kutya és gazdi együttese akár tökéletes mozgást eredményezhet. Tény azonban, hogy ez nem egy egyszerű műtét, és sok esetben nem teljesen úgy alakulnak a dolgok, ahogy azt várjuk. Ilyen helyzetekben lehetnek kisebb-nagyobb problémák.
Amit észrevett, az nem kóros kölyökkutyáknál.
Üdvözlöm! Az említett tünetek alapján érdemes lenne egy korrekt (!) állatorvosi vizsgálat a kutyájuk lábával kapcsolatban (RTG vizsgálattal együtt). Több olyan probléma is felmerülhet, ami azonnali (akár sebészi) beavatkozást igényel, különben az állapot csak tovább romolhat.