5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
A kiscicáit a kiszáradás veszélye fenyegeti. Azonnal keressen fel velük egy állatorvost!
A macska életkora, mint minden "háziasított" élőlényé, az állat genetikai adottságaitól, tartási és takarmányozási körülményeitől függ. Megfelelő körülmények esetén általában 12-14 évig élnek, jó esetben azonban akár a 15-18 évet is megérhetik. Magam is találkoztam már 20-24 éves macskákkal; igaz, azok nem sziámiak voltak. A nyolc éves korban kihullott alsó metszőfog nem egészen optimális körülményekre utal. Ezért javaslom, hogy a cicájával mielőbb keressen fel egy homeopata állatorvost (címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál), valamint egy fogászati szakrendelőt (pl. dr. Kovács Katalin, 1078 Budapest, Marek József u. 11. Tel.: 321-1021).
Ha az állat egyébként tünetmentes, és normális mennyiségű vizeletet ürít, akkor az említett abnormális vizelési szokás általában pszichés eredetű. Akkor jelentkezik, ha idegen állat vagy új állat érkezik a megszokott környezetébe a cicának. Fenyítéssel vagy újabban kapható természetes alapú nyugtató hatású táplálékkiegészítőkkel lehet a rossz szokást megszüntetni. Ilyen pl. a NUTRI-CALM oldat mely állatpatikákban (pl. ANIVET) kapható, hatása 1-2 hét után jelentkezik.
A macskákat 8-12 hetes koruktól kell és igenis nagyon ajánlott oltatni, de a féregtelenítés, illetve a bolhátlanítás is fontos. A fülben a leírtak alapján fülrühatka lehet. Forduljon állatorvoshoz!
Nem tudok erre válaszolni, ezer oka lehet a kölykök elpusztulásának, és mindenféleképpen szükséges lett volna a hullák kórbonctani vizsgálatát elvégeztetni. Forduljon szakrendelőnkhöz bizalommal, talán tudunk segíteni, de természetesen meg kell vizsgálnunk az állatot.