5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
A leírtak alapján egy gyomor-bélhurutja lehetett a cicának. A megváltozott bélflóra helyreállítására többféle probiotikum is elérhető, néhány nap alatt helyreállítják a bélflórát és ezután a széklet és a kedv is normalizálódik.
Kedves György! Kérdésére, tisztelettel, azt tudom válaszolni, hogy a légcsőkollapszus kezelésére létezik homeopátiás megoldás: Phosphor CH15. Mivel idős állatról van szó, mindenképpen érdemes lenne a szívét is megnézetni (ultrahang-, EKG-vizsg.), mert előfordulhat, hogy szívelégtelenség is állhat a háttérben, és akkor más szerekre is szüksége lehet kis kedvencének. Abban, hogy Ön szkeptikus, sajnos nem tudok segíteni. A kétkedésére a legjobb "szer" - szerintem - az, ha a homeopátia hatásosságát Ön is megtapasztalja kedvencének állapotjavulása révén. Praxisomban számos esetben segített a kezelésem hasonló problémákon. Kérem, döntse el, hogy szeretne-e homeopátiás kezelést a kutyusnak, és ha igen, hívjon a továbbiak egyeztetése céljából 06 (20) 928-4425. A reklám miatti időveszteségét sajnálom, arra nincs kihatásom, magam is az oldal üzemeltetője által felkért "külsős" orvos tanácsadó vagyok. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Tisztelt Kérdező! Heti fél óra mozgás még 100 évesen is kevés, nemhogy a legszebb férfikorban, 40 évesen. :-) Most még akár napi 2-3 órát is edzhetnének. Később is javasolt a rendszeres foglalkozás, annak hosszát érdemes a kutya erőnléte alapján esetleg csökkenteni, vagy több részre osztani. A kutya úgy is jelezni fogja, ha fárad, amit Ön biztosan nem fog félreérteni. Tisztelettel. dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Ez még feketének mondható. Gyakorlatilag Eeyszínű fekete, fekete nyereggel és maszkkal. Kis világos mellfolt, vagy kivilágosodott szőrzet a végtagok belső oldalán. Az orrtükör is fekete. Azt tudni kell, hogy a világostól a fehérig terjedő jegyek a mellkason és a végtagok belső oldalán, vörös farokvég és világos karmok, az elmosódó színek, mind pigment hibának minősülnek és így is kell őket értékelni.
Nem mindig utal betegségre, ha a madár csőre túlnő, kialakulhat azért is, mert nincs a környezetében megfelelő koptató felület, azaz természetes ülőfa, fakéreg vagy csőrkoptató esetleg túl puha eleséget kap a madár. A rendellenes szaruképződés, túlnövekedés hátterében azonban sok esetben valamilyen megbetegedés áll. Ha a két szarukáva nem zár jól, szintén bekövetkezhet a csőr túlnövekedése. A túlnőtt csőr következtében a táplálékfelvétel lehetetlen, emiatt a madár lesoványodik, amely tartós esetben akár éhhalálhoz is vezethet. Megfelelő csőrkoptatók ketrecbe helyezésével természetesen mindez megelőzhető, a jelentős túlnövekedést azonban már csak mechanikai bevatkozással, vagyis a hossz és a forma újbóli kialakításával orvosolhatjuk. A csőr túlnövekedése élősködő rühatkák jelenléte miatt is bekövetkezhet. A szaruképletben élősködő atkák hatására a csőr morzsalékonnyá és lyukacsos szerkezetűvé válik, továbbá deformálódik és repedezik. A felrakódások megjelenése is jelzi az atkák jelenlétét a szájszögletben, a szem környékén és a lábakon. A betegség más papagájt is megfetőzhet, de gyógyítható, azonban esetleges kiújulására később is számítani lehet. Mindenképpen el kéne menni a hullámossal állatorvoshoz!