5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
A cicák már csak ilyenek! Ők szeretnek kezdeményezni, értelmetlen és nem is tanácsos rájuk erőltetni magunkat. A golden retrieverek általában nagyon jó természetűek. Ráadásul, ha kutyája a cicusokkal együtt fog felnőni, nem valószínű, hogy bántani fogja őket.
Sajnos az állítás igaz, a FIP fertőzött állatok nem gyógyíthatóak, egyedüli gyógymód a betegség kialakulásának megakadályozása az immunrendszer erősítésével. Erre alkalmas készítmény az IMMUNOVET POR, amely minden állatpatikában kapható.
Az eset megoldására a nőstény, fedeztetés idejére korlátozott, átmeneti nyugtatását javaslom, pl. Sedalin pasztával. Ez vényköteles állatgyógyszer, esetleg segíthet, ha az ivarzás csúcsán kissé beszedálják őt, mikor jön a fiú. A másik lehetőség, több fiút kipróbálni, lehet hogy az egyik bejön majd neki. "Hiszen a cicák is csak emberek..."
Sajnos a cicáknál a szerelem néha nagyon sok energiát emészt fel, ezért az ivarzási szezonban gyakran lesoványodnak. Amíg nem történik meg az ivartalanítás, addig ez minden évben megismétlődhet, bár az életkor előrehaladtával már kevésbé látványosan fogynak le.
Remélem mindkét herét eltávolították és nem volt hasüri rejtetthere az állatnál! Ez egyébként könnyen eldönthető, mert ha aktív here maradt a kandúrban, akkor bűzös a vizelete. Ha nem kandúr-szagú, akkor csak rossz szokásról van szó! Fenyítéssel, alapos takarítással lehet leszoktatni erről. Nem érkezett új állat a családba? Ilyenkor is előfordul.