5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Már nincs esélye a hormonális herelehozatalnak. A műtétet kb. 5 éves koráig kell megcsináltatni. A hasüregben lévő here daganatos elváltozást szenvedhet, melynek a valószínűsége a kor előrehaladtával nő.
Ezen a területen normális, hogy ilyen a bőr! Ha esetleg nőne ez a terület, akkor lehet, hogy gombásságról van szó. Ebben az esetben állatorvoshoz kell vinni!
A kiskutyák védőoltásai egytől egyig nagyon veszélyes, fertőző betegségek ellen vannak. Így nem kétséges az, hogy a kiskutyát csak akkor tanácsos közösségbe (utcára, sétáltatóra, akár zárt területen lévő sétáltatóra is) vinni, amikor a védőoltások adta biztonság megvédi őt a fertőzésektől. Azt, hogy mikor lehet levinni a kiskutyát, az oltásokon kívül a helyi járványhelyzet is befolyásolja. Ebből következik az is, hogy minden egyes eset más és más elbírálás alá esik, más és más időintervallumot kell kivárni a kutyával, míg levihetjük egy-egy sétára. Azt tanácsolom ezért, hogy fogadjon szót állatorvosának és várja ki az utolsó védőoltást is és csak utána vigye le sétára! Sok sikert a kiskutya neveléséhez!
Igen, lehetséges. Lehetséges, hogy "átszokik" a kutya a szomszédhoz. Egy kis eb életében ugyanis mindig a "gazdi" a legfontosabb személy. Legtöbbször szinte "istenként" tekint rá. A kutya számára viszont az a személy a gazdi, akivel nap mint nap találkozik és gondoskodik arról, hogy ne éhezzen, ne fázzon, kapjon tőle szeretetet és adhasson is neki szeretetet. Bármennyire is igaz, hogy 7 hónapos koráig gyakran együtt voltak, azóta már sok idő telt el. Így a kis ebnek az Ön szomszédja a gazdija. Biztosan a szomszédja is szereti a kiskutyát. Ha nem így volna, nem venné észre azt, hogy átszokott a szomszédhoz.
A hal valószínűleg gombás megbetegedésben szenved. Ezt egy seb okozhatta (például verekedés). Ami nálam eddig nagyon bevált erre ellenszerként, az a "Sera aqutan" + "Sera Sera ectopur"!