5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Sok olyan gyógyszer van, ami létezik injekciós formában is, és van belőle szájon át beadható forma is. De vannak olyanok, amelyek csak egyféle formában lézetnek. Miután az ön kutyájánál használt injekciós készítményt nevét nem írta meg, így azt ajánlom, ezt a kérdést a kezelőorvosnak tegye fel!
Kedves Krisztina! Két homeopátiás szert javaslok az Ön által leírt problémára: Mercurius solubilis CH5 és Echinacea CH5 napi 3x 2 globulus egy kis vízben feloldva és így beadva a kutyusnak egy héten át. Az említett két homeopátiás szert a legtöbb patikában be tudja szerezni. Ha nincs lényegi javulás egy hét után sem, akkor mindenképpen keressen fel egy homeopata állatorvost; - ha szeretné én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi! Érdemes lenne megpróbálnia a homeopátiás kezelést kedvence számára, ugyanis sok esetben tud még ilyen állapotban is segíteni. Persze az elérhető eredmény nagyban függ attól, hogy mennyire visszafordíthatatlanok az eddigi károsodások. Ha szeretné, szívesen segítek. 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A lábujjak közötti gennyesedést gyakran a bőrbe fúródó majd az alá jutó toklász okozza,amit el kell távolítani ahhoz hogy a gennyesedés megszűnjön.Meg kell vizsgálni hogy az ujjak között van-e lyuk.A toklász eltávolítását bízzák inkább szakemberre. A vemhesség átlagosan 9 hétig tart.Az ellés előtt általában már megindul a tejelválasztás és az ellés előtti napon a szuka hőmérséklete kb.1-1,5 C fokkal leesik a normál hőmérséklethez képest.
Kedves Kérdező! Leíràsa alapján lehet sérülés, vérellátási zavar. Mivel ez a szerv nagyon érzékeny, nem érdemes házilag kísérletezni, forduljon àllatorvosához. Dr. Puskás Gábor