5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Gazdi, Az ár állatorvosi rendelőnként változó. Az sem mindegy, hogy főváros vagy vidéki állatorvos. Csak tippelni tudok, hogy kb. 10 000 Ft.
Kedves Gazdi! A leírása alapján 6 hónapos korától több alkalommal néhány másodpercig tartó fokális epilepsziás rohamtüneteket mutatott a kutyusa. Nagyon tipikus tünetek a néhány másodpercig tartó lábemelgetés, majd az azt követő szédüléses roham. Mivel jelenleg több hónap vagy hét telik el a két roham között nagyon aktuális lenne már a roham típusának megfelelő tartós antiepileptikus terápiát megindítani. Minél korábban kezdjük el a kezelést, annál nagyobb az esély a gyógyulásra. Ha igényli az epilepsziás kivizsgálást és gondozásba vételt, akkor a www.kutyaepilepszia.hu honlapon keresztül el tud érni, megtalálhatja elérhetőségeimet. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Kedves Gazdi! Szerintem nem szemallergia, hanem Überriter szindrómája van a kutyusnak, amit az étrend nem befolyásol, de a napfény UV tartománya nagyon káros rá. Ettől kellene megvédeni! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A csőr feletti viaszbőr színe nemcsak ivarhoz, de színmutációhoz is kötött. A képen lévő tojó (és ezzel már az egyik kérdést meg is válaszoltam) ivarérett, a pontos korát nem lehet a képek alapján meghatározni, úgy 1,5-3 év körüli (tollazata felnőttkori, legalább 3. vedlésű, a csőre töredezésektől, barázdáktól mentes, élénk színezetű)
Rengeteg vizsgálati lehetőség van ilyen betegeknél. Vér laborvizsgálata, bélsár laborvizsgálata, táplálék allergia kizárása, a bél biopsziás vizsgálata stb. Nézzen körül a lakóhelye környékén lévő nagyobb állatorvosi rendelők, kórházak között, melyek azok, ahol jobbak a diagnosztikai lehetőségek!