5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Valószínű, hogy vitamin-, mész-, nyomelem-, ásványanyag-hiánya van a kutyusnak. Általában a tápokat forgalmazó cégek felhívják a gazdák figyelmét, hogy az eledelekben minden szükséges tápanyag megtalálható, amire a kiskutyának szüksége van. De vannak esetek, amikor ez nem elég és a kutya ösztönösen kipótolja azzal, amiben megtalálja. Azt tanácsolom, beszélje meg állatorvosával, hogy mivel eteti a kutyát és milyen táplálékkiegészítőt kellene még hozzáadni. Általában a csonterősítő tabletta és a kutya-Bérescsepp be szokott válni. A tetoválással kapcsolatban: a tenyésztő köteles a MEOE-nak az almot bejelenteni és a tenyésztő kötelessége tetováltatni a kiskutyát, ez az ő költsége. A törzskönyvet nem is adhatják ki megfelelő azonosítás nélkül. A tenyésztőt értesíti az egyesület, mikor tud a tetoválómester kimenni hozzá, és az ő feladata a gazdákat is értesíteni az időpontról, amikor a kölykökkel meg kell jelenni. De legtöbbször addig nem is adják ki a kölyköket, amíg nincsenek azonosítva. Jó lenne ezt a tenyésztővel tisztázni.
A cica fején jobb oldalon észlelhető "daganat" valószínűleg hematoma, azaz vérömleny. Ha a patkányméreg elleni célzott kezelést időben meg tudták kezdeni, jó esélyei vannak a gyógyulásra.
A fehér vattaszerű anyag vagy gombásság jele vagy csak lepedék került rá a vízből. Ezt mindenképpen élőben kellene látni. Az is lehet, hogy csak vedlik? A páncélon lévő foltok is lehetnek normális pigmenthiány következményei vagy korábbi zsúfolt, nem megfelelő higiénia melletti tartás miatti gombásodás jelei. Szerintem megérné elvinni és megmutatni egy állatorvosnak.
A tüzelés nem akadálya a védőoltásoknak. Jelenleg meg kell várni a gyógyulását és utána sürgősen beoltatni. A hányás és hasmenés okának kiderítése kivizsgálást igényel. Ezután kell megszabni a szükséges kezelést.
Igazából nem is tudom, erre mit válaszolhatnék? Szerintem, ha a 2 malaccal nem volt zaj (mondjuk zaj = 0), akkor matematikailag 4 malaccal sem lesz több zaj (4x0=0). De ez csak matematika. Biológiailag és természettudományilag ki kell próbálni. :) Szerintem.