5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Nyugodjon meg, magától rá fog jönni a helyes mozdulatra.
Csak személyes vizsgálattal lehetne megállapítani, hogy miről is lehet szó. Lehet egy vérömleny (tályog), vagy akár daganat is, esetleg sérv vagy más... Éppen ezért mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.
A territoriális viselkedés a társ megjelenése esetén még csak fokozódna. Le kell nevelni erről a rossz szokásáról, illetve az ivartalanítása segíthet talán.
A normál színezetű zebrapintyeknél könnyű elkülöníteni a nemeket. A hímeknek gesztenyebarna folt van az arcrészen, ami a tojóknál teljesen hiányzik. Ez igaz a legtöbb zebrapinty változatra (már elég sok színváltozatuk van!), kivéve a fehér zebrapintyet. Náluk a gesztenyebarna foltok nemcsak a tojóknál, hanem a hímeknél is hiányoznak, ezért vizuálisan nehéz megkülönböztetni a két nemet. Az alábbi linken például egy gyönyörű hím látható.
A macska ivartalanítása akár már az első ivarzás előtt is lehetséges (7-12 hónapos kor). Azonban az állat teljes kifejlődése szempontjából 1-2 ivarzást érdemes kivárni. Átlagban 7-8 hónaposan szoktunk ivartalanítani.