5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Nem tudom, a hazavitel előtt mikor kapott utoljára enni. Lehet, hogy evett és nem volt éhes újra. Az is nagyon valószínű, hogy még új volt neki a környezet és ezért nem fogadta el az eledelt. Néhány nap biztosan kell neki, amíg akklimatizálódik és ezalatt biztosan nem is fog éhen halni.
Ahhoz, hogy pontosan meg lehessen mondani, mi lehet a duzzanat, személyesen kellene megvizsgálni a tekit. Előfordulhat tályog (vérömleny), daganat, zsírcsomó, bőrgyulladás, amit lát a nyakán. Szerintem érdemes lenne megmutatni állatorvosnak, így könnyebb eldönteni, hogy csak ártalmatlan dologról van szó, vagy szükséges valamiféle kezelést alkalmazni.
Ne aggódjon, az ivartalanítás rutinműtét, igen könnyen átvészelik a szukák. A seb mérete az operatőrtől függ, általában 10-13 cm, bár nem tudom, milyen termetű kutyáról van szó. Hiszen más a méret egy tacskó vagy német dog esetén. Közvetlenűl a műtét után a fájdalomcsillapítás azért fontos lehet kb. 4-5 napon át. Ne erőltesse a sétát sem, ha nincs kedve hozzá, és laza bélsárt biztosító táplálékot kell neki adni. Csont etetése tilos!!!
Ajánlott a páratartalmat 50-80% között tartani.
Az idős szukák esetében igen gyakori az emlődaganat kialakulása. Maga a műtét - ha szakszerűen végzik - nem túl kockázatos, bár idős állatnál javasolt a műtét előtt vérvizsgálatot végztetni, hogy tisztában legyünk a beteg máj- és veseműködésével. Nem értem, miért akarják kétszer altani és műteni, hiszen az ivartalanítást és a daganateltávolítást egy műtéttel egyszerre meg lehet oldani. Az ivartalanítás valóban szükséges.