5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Érdeklődő! Igen, elkaphatja a höri a betegséget, és mivel cseppfertőzéssel terjed, akár egy tüsszentés is elég lehet, hogy megkapja. Ezért ilyenkor fokozottan kell figyelni mindenre! Betegen inkább ne simogassuk a patit! Ha már kifelé jön a betegségből akkor kezdjen újra foglalkozni vele, pár naptól 1-2 héttől még nem lesz baja a patinak. Ha mégis megtörténne a fertőzés, 1 dl felforralt vízbe tegyen 1 teáskanál kamillát és 1 teáskanál oregánót. Ezt minden ízesítés nélkül éjszakára adja a patinak, a leszűrt trutyit is odaadhatjuk, bár ezt nem minden pati eszi meg. Nappalra vizet adjon neki, hogy ne terhelje túlzottan a veséit a tea. 12 óra alatt erejét veszti, így mindig frisset készítsen neki. Mielőbbi jobbulást! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi! Nehéz így okosat mondani, ha ortopéd szakorvosnál is volt, de ami még szóba jöhet: fertőzés? egyéb szervi baj? stb.). Szükséges lenne még egy alapos és szakszerű vizsgálat, hátha azzal hamar megállapítható a sántaság oka.
Kedves gazdi! Az első kérdés, milyen tápot kap? Nem mindegy, főleg a nagytestű kutyáknál, hogy milyen táppal etetjük. A sántaság a rossz minőségű táptól is kialakulhat.. Szuperprámium táppal érdemes etetni a kutyát, elsőre talán drága, de ha a sok orvosi kezelést nézi, akkor hamar visszahozza az árát és a kutya is egészséges. Gyakori tévhit, hogy majd a csonterősítő segít. Gyenge tápon az sem tud javítani, sőt.. Ajánlom figyelmébe ortopéd szakorvosunk cikkét: Nagytestű kutyafajták helyes táplálása A sántasággal kapcsolatban pedig csak annyit tudunk írni, hogy konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
A Neo-Te-Sol-ban lévő tetran hatóanyag sok megfázásos tünetre jó. Hogy a tünetet megfázás okozta, vagy fertőzés, azt állatorvosi vizsgálat tudja eldönteni.
Ez sajnos jelenthet betegséget és megfázást is.:( Remélem jól vannak a nyuszik, azonnal orvoshoz kellene vinni őket...