5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Gazdi! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok A táplálása biztisan nincs rendben, ha túlsúlyos, érdemes lenne megfelelően etetni, ehhez tanácsot a cikkben talál:Nagytestű kutyafajták helyes táplálása >>
Kedves Mónika! Nagyon valószínűnek tartom, hogy ez szürke-hályog lesz. Mint a betegségek általában, ez nem természetes állapota a szemnek, de fájdalmat egyáltalán nem okoz a hörcsögnek, és mivel nem is látnak túlzottan jól - lévén, hogy éjszakai állatok - inkább a szaglásukra hagyatkoznak, nem lesz túlzottan észrevehető a változás a szem opálosodásán kívül. Ha továbbra is aggódna, vigye el egy kisállatorvoshoz, hogy tüzetesebben meg tudja nézni az állatka szemét. A probléma valószínűleg a kora miatt alakult ki, hiszen a 3 év aranyhörcsögöknél már igen szép kornak számít. :) Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A leírás alapján a vérerek sérülése és a kialakult gyulladás miatt keletkezett savógyülemről lehet szó, amely műtétek után is kialakulhat. Gondolom a sérülései miatt antibiotikumot is kap a kiskutya, a fertőződés elkerülése céljából. Ha a folyadék nem gennyes, és nem tiszta vér, nincs ok aggodalomra,előbb utóbb leáll a termelődés és a maradék pedig felszívódik.
Valószínűleg elbírja, ha tényleg nem furnér és erős lábakon áll.
Sajnos a probléma leírásából egy nagyon fontos információ hiányzik. Nem tudjuk sajnos azt, hogy kan, vagy szuka kutyáról van-e szó, pedig ennek akár nagy jelentősége is lehet. Szuka esetében, főleg, ha nem régiben volt a tüzelése, akkor ezekkel a tünetekkel akár gennyes méhgyulladásról is szó lehet. Csak azt tudom ajánlani, hogy szorgalmasan vigyék kezelésekre, és kérjenek egy alapos kivizsgálást, beleértve a vérlabort és a hasi ultrahang vizsgálatot is.