5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
A tünetet okozhatja túlsúly, de idegrendszeri probléma, vagy más megbetegedés is. pontos diagnózist alapos vizsgálat adhat. Ha a madár nyilvánvalóan kövér, úgy diéta szükséges vitaminkiegészítéssel,ami ajánlott a vedlés miatt is. A kanáriknál viszonylag gyakori a torokatka megjelenése, ami okozhat köhögésszerű tünetet. Ezt szintén szakember tudja megállapítani egy kivizsgálás során.
Üdvözlöm, A görényeknél nagyon gyakori a szőrhullás és a szőrtelen terület rágása is, ezt többféle betegség is okozhatja. Érdemes lenne a görényt alaposan kivizsgálni. Üvözlettel Éva
Kredves Gazdi, csak azt felejtette el megírni, hogy milyen növényt rágott meg a madár, ez ugyanis a lényeg. Ezek a gyakori mérgező növények (macskára, kutyaára, papagájra egyaránt) http://www.haziallat.hu/macska/betegseg-gyogyitas/macska-mergezesek-mergezo-novenyek/5305/ Ha ezek valamelyikéből evett, vigye állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! A véres vizeletürítési panaszoknál mindig tisztázni kell a gazdival, hogy milyen vér is az ami ürül. Friss, élénk piros színű, vagy már bomlott, sötét. Az, hogy vér van a vizeletben jelentheti a húgyhólyag gyulladását. Ha a húgyhólyag be van gyulladva akkor egy hosszabb antibiotikum kúrát kell végigszedni a cicának. Persze ha az antibiotikumkúra után is előjön a véres vizelet, akkor érdemes csináltatni egy hasi ultrahang felvételt, hogy egy esetleges húgykő jelenlétéről meggyőződjünk.
Tisztelt Érdeklődő! Elképzelhető, hogy a hím "hibája", ám ez nem tudható biztosan, a vérzés utalhat a nőstény "hibájára" is, sajnos ez bizonytalan. Az ellésnél három dologgal lehet segíteni, az első a nyugalom - a hímtől külön, árnyékos, búvóhelyes lakó-alkalmatossággal; a második (már komolyabb) a kalcium injekció, de ezt ki kell számolni súlyra pontosan; a harmadik az Oxitocin nevű gyógyszer, de ezt csak állatorvos írhatja fel, és (úgy tudom) csak bejegyzett tenyésztőknek adják ki hivatalosan(!). A kalcium -bár nem olyan hatékony, mint az oxitocin- az esetek túlnyomó többségében megoldja a problémát, segít ellazítani az izomzatot. Adható oldatlan pezsgőtablettaként, vagy -emberi gyógyszertárban kapható- fiolából inzulinos tűvel bőr alá. Ugyan így adandó be az oxitocin is, de érdemes megkérni egy állatorvost, hogy mutassa meg pontosan hogyan kell. Bízom benne, hogy nem lesz szükség ilyesféle kezelésekre, és épségben világra jöhetnek az apróságok. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)