5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
HA nem indult meg a tejtermelés eddig, akkor nem valószínű már A másik kecske ha eleget termel, akkor az jó megoldás HA kevés a tej akkor tejpótlóval lehet nevelni
A büdös szájszagot legtöbbször ínygyulladás okozza, aminek hátterében sokszor vírusfertőzés áll. Mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz!
Kedves Nikolett! Ellés után egy nap étvágytalanság elfogadható, innia azonban kellene. Általános szabály, hogy 24 órán belül ajánlott állatorvossal megvizsgáltatni az anyát és a kicsinyeket is. Az ellés után 3-7 napig véres hüvelyváladék ürülhet, ami normális. Ha ez egy hétnél hosszabb ideig tart, akkor szintén állatorvoshoz kell fordulni.
Kedves Gazdi! Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma, mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciális lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hallójárat bejáratát, és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát, mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.
Kedves Érdeklődő! Ez bizonyára a kutya bűzmirigye, el kellene vinni állatorvoshoz, nem fogja tudni otthon kezelni. A témáról bővebben: Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései