5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Gazdi! Előfordulhat, hogy allergia. Aleggyakoribb ételallergia a szója, paradicsom, sertés, marha stb. Jó lenne egy vérből történő teljes allergia diagnosztikát végezni (pl. Spot Platinum teszt 91 allergénre). Akkor lehetne az összes körülményt figyelembe venni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Biztos, hogy nincs széklet? Nem látni a ketrecben semmit? Mert a nyuszik éjjel is dolgoznak.:) Ha normálisan eszik, és szaladgál, akkor baj nem lehet. Persze előfordul, hogy egy két napig nincs széklet, de ilyenkor általában a gazdi nem veszi észre a bogyókat.:) Mit értesz furcsa viselkedés alatt?- most,. hogy közeleg a tavasz, megváltozik a viselkedésük.:)
Kedves Gazdi! Sajnos ez tipikusan olyan kérdés, amelyre látatlanban nem lehet semit mondani. Hiszen azt sem tudjuk, honann jön a vér, a cica orrából vagy a szájából. Egyik sem jó... Meg kell őt mutatni álltorvosnak, aki alaposan megvizsgálja a szájüreget, és a fogak állapotát. Létezik egy fogbetegség a macskáknál, ami komoly fájdalommal jár, bár kívülről sokszor semmi elváltozás nem látható a fogakon.Ez vizsgálattal kideríthető.
Szinte biztos hogy az évekkel ezelőtt elfogyasztott konyhai törlőkendő már nincs a bélcsatornában. Ha teljes bizonyosságot szeretne akkor röntgen kontrasztanyagot kell a kutyával etetni és azután néhány óránként röntgenfelvételt készíteni a hasüregről.
Kedves Gazdi! Ezt sajnos nem lehet előre megmondani, de a legtöbb esetben nem gond az összeszoktatás. Természetesen a macska nagyon önfejű, és ahány cica, annyiféle a reakció. A kutyus még fiatal, ilyenkor azért könyebb az összeszoktatás. Természetesen létezik a kutya és a macska közötti barátság, nem ősellenségek. Ezt egy nemrég megjelent tanulmány is igazolja, melyben a kísérletek során a vizsgált kutyák és macskák nagy részénél (66%) kölcsönös barátságot tapasztaltak, míg agresszivitást csupán kevés esetben (8-9%). Az alábbi cikkek segítenek az összeszoktatásban: Kutya-macska kulisszatitkok >>Hogy jön ki a macska más állatokkal? >>A macska piszkálja a kutyát >>A kutya kergeti a macskát...