5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Ha nagyon zavaró akkor el lehetne vinni egy nagyobb nyájba, ott talán leszokna erről
Az állatorvos fogja eldönteni, hogy szükséges-e a fogak eltávolítása.A mozgó fogak megtartása nem célszerű, mert a fog és az íny közötti terület baktériumok melegágya. Fogággyulladás lehet a következménye, ami aztán egyéb szervek megbetegedésének kiinduló góchelye lesz. A metszőfogakra a táplálkozáshoz nincs szüksége a kutyának, mert rágásra nem használja őket.
Kedves Gazdi! Születéskor ritkán előfordulhat ilyen plussz lábujj. Valószínűleg a túltenyésztés eredményeként alakult ki ez a háziasított tengerimalacoknál, még fajtatiszta malackáknál is előfordul néha. Ha mi ilyet érszreveszünk, egyszerűen az újszülött tengerimalacoknál lecsippentjük, felertőtlenítjük és annyi. Mivel már nagy a malac, és még mindig rajta van, nem javasolnám otthoni levágását, mert a láb nagyon megvérezhet. Mégis ajánlott lenne állatorvos felkeresése, nem kell ehhez műtéti beavatkozás, ha lecsípi, esetleg be kell közötni. Azért is javasolnám, hogy el kell távolítani, mert ha otthon valamilyen hirtelen ugrálástól, mozgástól beszakad, kórokozók kerülnek a sebbe, begyullad a láb, fájdalmas és lassan gyógyul. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Feltételezem hogy a gyulladás az állkapocs bőrén alakult ki. A gennyes váladékból bakteriológiai-rezisztencia vizsgálatot kell csináltatni és a kapott eredmény alapján célzott antibiotikum kezelést kell végezni mind szisztémásan mind helyileg.
A fiatal kölyökkutyák bélrendszere eléggé "ingatag" tud lenni, nem kell sok ok ahhoz, hogy felboruljon a bélbeli egyensúly, és átmenetileg hígabb legyen a bélsár. Ilyenkor arra kell törekedni, hogy olyan táplálékot kapjon hosszú távon, amit szívesen megeszik, és amitől rendben van a bélsara. Ha nme múlik a hasmenés, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.