5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Gazdi! Nincs ivartalanítva a kandúr... Miért? Kellene mihamarabb! >> Kijárós? rendszeresen oltott és féregtelínített? Rühös? Amit természetesen nem fog tudni otthon kezelni..Jó lenne, ha elvinné a cicát állatorvoshoz..
Kozmetikai fülvágást az állatvédelmről szóló törvény tiltja. Ha nem tiltaná, akkor sem javasolnám, mert ennyi idősen már úgysem állna, és nehezen gyógyulna...
Kedves Érdeklődő! Elég hiányos az informció: annyit ugyan elárult, hogy kandúr, DE milyen idős, ivartalanított, megvannak az oltásai? Csak most kapott féregetlenítőt vagy rendszeresen, 3 havonta kapja? Miélyen tünetelk vannak még? Kemény vagy puha a hasa stb-stb.... Érdemes lenne tehát meglátogatni az állatorvost, mert látatlanban biztosan nem lehet segíteni..
Kedves gazdi! Csirke-, kacsa-, liba-, pulykacsontokat mindenképpen mellőzni kell a kutyák étrendjéből, mert ezek a csontok nagyon kemények, élesen törnek, és ezek az éles szilánkok felsérthetik a bél nyálkahártyáját, esetleg perforációt is okozhatnak. Viszonylag hosszú, éles csontdarabok is baj nélkül keresztüljutnak a bélcsatornán, de a végbél ampullájában székletdarabokká összeállva rendszerint megakadnak, nem egyszer beleszúródnak a végbél záróizmaiba is, komoly fájdalmat és vérzést okozva. Amennyiben nem történik súlyos sérülés, a vérzés hamar eláll, a hegek begyógyulnak. „Szerencsére" sokszor a kutyák farhátat kapnak, ennek a csontjai kevésbé élesen törnek, de az ilyen csontdarabok is okozhatnak sérülést, különösen, ha nagy mennyiséget fogyasztott belőlük az állat. Az ilyen esetekben mindenképpen állatorvosi beavatkozás szükséges és szigorú csontevési tilalom! A kutyusnak meg adjunk kutyatápot (lehetőleg prémiumot), abban benne van minden, amire szervezetének szüksége lehet: ásványi anyag, vitamin és nyomelem és még keverni sem szükséges a házi koszttal - bár kétségtelen, hogy úgy szívesebben megeszi.
Kedves Olvasó! Bemásolom, amit írt:"yorkshire terrierem. 5 éves szuka. Napok óta nem eszik nem iszik. Bágyadt és inkább a követ keresi alvóhelynek. Lusta, állandóan csak alszik" És felteszem a kérdést, hogy ha ÖN így lenne, nem menne el orvoshoz? A kutya az ÖN felelőssége, nem csak játékszer! Felelősséggel tartozik érte! Vigye el a kutyát állatorvoshoz!