5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Számos tényező befolyásolja az alomszámot, egészséges állatoknál átlagosan 4 kölyökre lehet számítani.
Ha Budapesten vagy környékén tetszik élni, akkor a gekkó orvoslására a legmegfelelőbb hely az Állatorvostudományi Egyetem Belgyógyászati Tanszéke, itt Dr. Beregi Attila specialitása az egzotikus állatok gyógyítása. A bejelentkezés előzetes telefonegyeztetés alapján történik. Telefonszám: (06-1) 478-4138, (06-20) 954-9793. Ha vidéken tetszik élni, ebben az esetben meg kell keresni azt a legközelebbi kisállatgyógyász szakállatorvost, aki egzotikus állatok gyógyításával foglalkozik.
Igen, van, a megfelelő Ca-Foszfor kiegészítő és a Korvimin arthro nevő készítmény csodára képes.
A hüllők tartása nagy felelősséggel jár! Azt tudni kell, hogy mindegyikük védett és az országhatárokon áthozni is csak külön engedéllyel szabad, csempészetük büntethető. Mindenképpen szükséges egy állatka beszerzése előtt annak legmegfelelőbb tartásáról tájékozódni és a megfelelő körülményeket megteremteni. Ehhez nagy segítséget nyújt korunk vívmánya, az internet, ezen belül az internetes keresők használata. Mutatóba néhány oldal a sok közül, ahol minden kérdésre megtalálhatók a válaszok: http://teknos.lap.hu http://gorogteknos.uw.hu http://www.zoomedia.hu/terra/t_097t.htm
Igen, a Galastop egy modern és nagyon jó készítmény. Akár megelőzésre is lehet adni a tüzelést követő 7-8. héttől elkezdve. A sorozatos álvemhesség hajlamosít az emlődaganatok kialakulására. Az ivartalanítás ezt a kérdést megoldja, de tilos tüzelés után vagy az álvemhesség alatt műttetni, mert akkor nagyon intenziv tejelés indulhat be, amit nehéz elnyomni.