5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Sedalin oraldoser. Ez egy zselé ami testsúly alapján adagolható.
Ezek a vércukor értékek nem cukorbetegségre utalnak, mert nem magasak, hanem túlságosan alacsonyak. Mindenképpen vigye el őt egy olyan állatorvosi rendelőbe, ahol meg tudják oldani a vérvételt és a laborvizsgálatot. Hormonális vizsgálatokra lenne szükség, mert pajzsmirigy,mellékvese és hasnyálmirigy betegségek okozhatnak alacsony vércukorszintet. Emellett szükség lehet ultrahangos vizsgálatra is.
Az "örökpár" fogalom, még az agapornis (angolul "szerelemmadár") papagájok esetén sem érvényes. A zebrapintyek legtöbbször problémamentesen újra párba állíthatók. De, ha más fajból választ, azt már nem biztos, hogy eltűri maga mellett.
A madár egyértelműen atkás. A fertőzött bőrfelületet naponta be kell kenni paraffinolajjal a tünetek megszűnéséig. Illetve szükséges lenne egy gyógyszeres kezelés, pl. Ivermectin light 3-4 csepp a tarkóra és 1-1 csepp a lábakra. A paraffinolaj kezeléskor ne kerüljön az orrnyílásba.
Igen van: ki kell engedni / küldeni / zavarni. A kérdés csupán az, hogy van-e értelme és milyen következményekkel járhat ?