5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Nagyon ritka, hogy az ember a nyúltól elkapjon valamit. Először is biztosra kell menni- ez a baktérium megfelelő, speciális antibiotikumokkal eltávolítható- de ehhez 100%-ban tudni kell, hogy a nyusziban van. Mivel az antibiotikumos kezelés nem tesz jót a nyuszinak az emésztés szempontjából sem, ezért biztosra kell menni- de orvos ezt ki tudja mutatni a nyusziban biztosra...
Kedves Gazdi, jobb lett volna hamarabb, már a megjelenéskor elvinni a kutyust állatorvoshoz, de most is csak arra tudom biztatni, hogy minél hamarabb vigye el orvosához.
A kutyák egy stabil falkarangsort igényelnek és egyértelmű ellenszabályozását minden domináns megnyilvánulásnak. (pl. túlzott személyvédelem, pihenőhelyért való harc, stb.) Ami ajánlott: kutyák mielőbbi ivartalanítása falkarangsor felállítása, Ön legyen a falkavezér! >> két kutya egy háznál? olvassa el a cikket >>
Kedves Lódi Ilona! Mivel a tünetek alapján valószínűleg a szóban forgó szem (kötőhártya) gyulladásban van, ezért feltétlen egy állatorvosi vizsgálatot javasolnék. A fotókon tényleg látszik amit említett, de így sajnos nem lehet megállapítani, hogy ezt betegség okozza vagy csak genetikai ok húzódik meg a háttérben...
Kedves Gazdi! A szemcseppek jónak tűnnek, beváltak már ilyen sérülésnél malacoknál, ezért szerintem az orvos ért a malackához, így elfogadhatónak tűnik az érvelése. Amire figyelni kell, hogy a cseppek közt legalább 30 perc elteljen, hogy mindkettő fel tudjon szívódni. Szemborogatás kicsit durván hangzik malackánál, elég érzékeny a szemük. Inkább épp hogy langyos teával lehet mosni a szemüket naponta egyszer vagy kétszer, ha váladékozik. A kamilla nagyon szárít, azt semmiképpen sem ajánlanám. A körömvirág kevésbé szárít, és ha tényleg váladékozik a sérülés, szerintem ezt a mosogatást meg lehet próbálni 1-2 hétig. Ha a sérülés felülete tiszta, szerinten nem kell a mosogatás, jó hatású a vény nélkül kapható Corneregel, ami vékony védőréteget képez a szemen, ezt a csepegtetés után fél órával naponta egyszer vagy kétszer lehet kenni, segít regenerálni a szem hártyáját. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő