5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Gazdi, Az állattartás felelősséggel jár, sajnos nem tudunk segíteni, mindenképpen orvoshoz kellene vinni. Sokszor a nem helyes táplálás is gond lehet, nagytestű kutyafajták helyes táplálása >> Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen bénulásos/ sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Kedves gazdi, a macskának mindig szabad utat kell biztosítani az almohoz! - szerencsések, hogy ilyen még nem történt, egy alkalom az lehet véletlen is, az még nem rendszer :) lehet nem bírta tartani, engedjék, hogy mindig mehessen az almához, amikor csak szeretne.
Ha aggasztja az elváltozás, vagy növekednének, szaporodnának, vigye állatorvoshoz a kutyát, aki mintát tud venni belőle szövettani vizsgálatra. A papilloma/szemölcs/, vírusos eredetű. Ha csak pár van belőle akkor érdemes kauterizálni/hővel elpusztítani a vírusokat/. Érdemes tehát mielőbb állatorvoshoz fordulni. Olvass tovább! A kutyán lévő szemölcsöket lehet-e kezelni szemölcsírtóval?
A mesterséges táplálást macskatápszerrel könnyűszerrel elvégezhetjük. Azonos mennyiségű port ugyanannyi vízben oldjunk fel. Ezt 42 °C-ra melegítsük. Az etetést a legfinomabb puhaságú, kisbabák számára gyártott, vegyszermentes fültisztítóval vagy szemcseppentővel végezzük. Ezekből a tápot óvatosan kiszívogatják a fiókák. Bővebben a táplálásról >>
Kedves érdeklődő! Azt javasolnám elsősorban, hogyha lehetősége van rá, vigye el a hörcsögöt szakorvoshoz, minél hamarabb!! Természetesen jó az emberi szemcsepp, de nem akármelyik, mivel bizonyos összetevőkre allergiásak lehetnek. A ciloxan nevű - vényköteles - szemcsepp az, ami alkalmazható hörcsögöknél is, viszont ezt se használja egy hétnél tovább. Vagy váltva kamillateával, 1 hét ciloxan 2 hét kamilla. Ha továbbra sem javulna a csipásodás, akkor két dolog jöhet szóba, vagy szürke-hályog, vagy daganat. Egyik esetben sem fog javulni sajnos a csipásodás, de szürke-hályoggal még sokáig élhet. Éppen ezért javaslom, hogy vigye el lehetőleg specialistához, mert így látatlanban nem lehet A-t vagy B-t mondani. De a kérdésére válaszolva alkalmazható emberi szemcsepp, és jó eséllyel használni is fog, de egy orvosnak látnia kellene a hörcsögöt. Ami az aggasztó az a puffadás és hogy alig mozog, ne nézze, hogy szenved, vigye el orvoshoz.