5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
A kép nem éppen ivarmeghatározásra alkalmas minőségű, de egy minimális következtetést enged arra, hogy tojó. Ha már elmúlt egy éves, akkor a szárny fonákoldalán lévő pettysor jelzi, ha tojó, ha pár hónapos, akkor a hím madaraknál is még megtalálható. A lutínó nimfák faroktollazatának alsó fele(fonákoldala) a hímeknél inkább fehér, a tojóknál egységesen sárga, általában keresztcsíkos sárga sávozottsággal.
A porcvédő egyáltalán nem fogja megoldani a térd problémát, erre egészen más megoldás van (műtét). Persze ettől még szedhetne porcvédőt, de minek? Ha mégis ezt akarják, bármelyiket választhatják, az adagolás benne van a felhasználói utasításban
Azért öli meg, hogy újra párzóképes legyen az anya, hamarabb, mintha kiscicákat nevelne, így korábban tud vele párosodni. Miért nem ivartalaníttatják az anyacicát? Könnyebb lenne az élete. Ivartlanítás GY.I.K.>>Nőstény macska ivartalanítása, videó >>
Ebben a korban már nem valószínű, hogy fogamzóképes a cicus, de a biológiában - mint tudjuk - nincsen 100%. :) Az emlőjét viszont meg kellene mutatni egy állatorvos kollégának. Nem kizárt, hogy az egy emlődaganat.
A műanyag padozat nem szerencsés a nyusziknak- ez az amit a leginkább nem szeretnek- tegyetek a ketrecbe is forgácsot rá pedig szénát. A vizelet szivárgást észre vennétek és más betegségnek mellékhatása- de azt írod más probléma nincs. Az alom behelyezése változtatni fog a helyzeten- lehet egy vizeletvizsgálat kéne, nincs e a hólyagnak problémája- esetleg egy kis felfázás. Az antibiotikum kúra azonban nem szerencsés sokszor, mert a nyuszi belei nagyon érzékenyek- minél több vitamint tartalmazó zöldet gyümölcsöt kapjon, és szénát- hogy a belei is helyre jöjjenek- mert akár ezek mellékhatása is lehet ez a jelenség....