5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Ha hányós a cica, akkor egyrészt utazás előtt ne etesse túl, másrészt pedig érdemes kipróbálni nyugtatószereket. Itt készítményneveket nem említenék, de szerintem ebben bármelyik kollega tud segíteni. Az altatást nem javasolnám.
Kedves Gazdi! Mutassa meg állatovosnak a kutyust, aki megvizsgálja és a tüneteknek megfelelően kezeli!
Kedves Barbara! A fotó alapján (bár ezt látni kellene) allergiás bőrgyulladás, de más kórkép is szóba jöhet. Feltétlen vigye állatorvoshoz!
A pézsmateknős egy szűrt akváriumban tartható együtt gyorsabb úszású( ! ) halakkal. Szüksége van egy vízen kívüli pihenő- napozó felületre, ez lehet egy stabil kő vagy parafa. Az etetésére nem elég a haleledel, fagyasztott vagy szárított halat, gilisztát, sovány csirkehúst, kisebb vízicsigát, jó minőségű teknőstápot igényel. Nem nő nagyra tehát viszonylag keveset koszol, ha jó a szűrés és odafigyel rá nem lesz gond.
A válaszomat sajnos azzal kell kezdenem, hogy sok okosat nem lehet az ügyben mondani. Minden bizonnyal ún. fonal gennyesedés lehetett a háttérben, ami ha ritkán is, de azért néha előfordul. Ma már azonban bármit is nehéz lenne bizonyítani. A problémát bonyolítja, hogy később már más feltételezések alakultak ki az okot illetően. Azt, hogy mekkora a baj, így nem lehet megítélni, és azt sem, hogy valóban mi a cicájukkal a probléma. Csak azt tudom ajánlani, hogy tovább kell vizsgálni illetve kezeltetni. Remélhetőleg rövidesen lesznek leletek a kivett csomóból, ami sokat segíthet a pontosabb diagnózis érdekében. Megfontolandó az is, hogy esetleg megmutassák újabb állatorvosnak is, akár például úgy is, hogy áthozzák Magyarországra (Szegeden például nagyon jó kisállat rendelők vannak.) Több szem, többet lát!