5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Állatorvosától függ, hogy megcsinálja-e a két műtétet egyszerre. Elvileg lehet.
Kedves Tünde! A cicusnál vér és vizelet laboratóriumi vizsgálatot kell végezni, hogy kiderüljön mi a baja. Kérem kérje ezt állatorvosától. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Igen, vigyék orvoshoz a kutyát, hogy megfelelő ellátásban részsüljön a sérülése!
Kedves Aggódó Macskabarát! Ha az injekciók ellenére nem javul, akkor feltétlen mutassa meg egy másik kollégának is. Szükség lenne legalább egy vérlabor vizsgálatra...
Látatlanba nehéz megmondani, hogy kell-e epilepsziára gondolni, de ha csak ennyi a tünete, és nem jelentkezik sűrűbben, mint havonta, akkor nem kell elkezdeni a gyógyszeres kezelést. Más betegségre egyenlőre nem gyanakodnék.