5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
A hullámosok viaszbőrének színe elsősorban az ivartól függ. Hímek esetében fiatal korban rózsaszínes, majd kékes, lilás árnyalatú, az un harlekin tarka színű madaraknál hússzínű marad, az orrnyílások közt keskeny kék sávval. A tojók esetén a fiókakori sárgás, fehéres árnyalatok számos színbe válthatnak a fehértől, a barnás, zöldes árnyalatokig. Ez összefügg azzal is, milyen színű a madár tollazata, Amennyiben értékelhető minőségű fényképet mellékel, többet tudok segíteni az ivarmeghatározásban.
Kedves Gazdi! Mindenképp céleszű lenne állatorvosnak megmutatni a kutyát, hogy megvizsgálhassa!
A napos baromfik, víziszárnyasok ivarvizsgálata leginkább az un. "japán módszer" alkalmazásával történik, ami a kloáka kifordítása mellett láthatóvá teszi a hím ivarú madarak ivarszervét.
Ahogy a leírásból látom, légútilag alaposan megvizsgálták, de nem látom nyomát annak, hogy a szívét vizsgálták volna. Pedig az idős korral járó szívelégtelenség járhat (sőt gyakran jár) pangásos tüdővel, ami köhögést okoz (szív asztmának is szokták ezt nevezni). Szóval én azt javasolnám, hogy legyen egy szív ultrahangos vizsgálat és esetleg egy EKG is (de az UH fontosabb). Ezt azonban jó lenne egy olyan állatorvosnál, vagy rendelőben megcsináltatni, ahol értenek is hozzá. Beszéljék meg az állatorvosukkal, hogy kit tudna erre ajánlani a környékükön.
Igen, a szőr összeállását a tisztálkodás hiánya okozza. Lehet, hogy már a gerince nem olyan mozgékony ilyen idősen, de szájüregi megbetegeései is lehetnek. A hányás sem jó jel, jó, ha minél előbb állatorvoshoz fordulnak.