5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Sajnos hatékony kezeléshez az állatorvos nem kerülhető meg, mivel egy alaposabb vizsgálat nélküli, feltételezhető baktériumfertőzés kezeléséhez szükséges, szélesspektrumú antibiotikum receptjének felírásához is orvos kell. A leírtak alapján mérgezés, kavicshiány sem kizárható, de valószínűbb lehet begyhurut. Orvosi kezelés nélkül igencsak lecsökkenek a madár esélyei a hosszú életre. Mindenesetre, az alábbiakat érdemes figyelembe venni. Ha a magkeveréken kívül más eleséget is kapott, abba kellene hagyni a zöldeleség, saláta etetést, az ivóvízbe pár csepp almaecet (1ml ecet/1dl víz)sem ártana, folyami homokot, benne 1-2mm átmérőjű kavicsokat kapjon egy tálba, vagy a ketrec aljára beszórva.
Kedves Adrienn! Ha vakaródzik is a kutya, akkor felmerül az allergia lehetősége. Szerintem ebben az irányban is kellene vizsgálódni, mert elképzelhető, hogy ez az oka. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha puha a páncél akkor sérülékenyebb és nehezebben védekezik a gombás betegségek ellen. Nehéz így megmondani hogy mi lehet, látnia kell profi állatorvosnak. A puha páncél legtöbbször valamilyen tartási hiba következménye. A legnépszerűbb hüllőfajok is igénylik a jólétükhöz szükséges környezetet és táplálékot, ha ez nincs meg akkor a gyógykezelés sem segít. Ellenőrizze hogy a fajnak megfelelő körülmények rendben vannak-e és nézesse meg az állatot orvossal aki célzott kezelést tud adni.
Ez egy olyan kérdés, amire általánosságban semmilyen választ nem lehet adni. A korrekt eljárás az, hogy ezt ortopédiában nagyon járatos szakemberrel kell megbeszélni. Javaslom nézzenek köröl a www.kisallatortopedia.hu weboldalon és ott keressenek a közelükben elérhető ortopéd szakembert, és vele vegyék fel a kapcsolatot.
Kedves Andrea! Bár meg kellene vizsgálani, de szerintem egy allergiás bőrgyulladás következményeit láthatja (pörkképződés a bőrfelületen stb.). Azt javasolom, biztos ami biztos mutassa meg egy állatorvosnak is...