5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Gazdi! Házilag ne próbálozzanak semmivel. Sürgősen vigyék el állatorvoshoz mert ebből nagyobb baj is lehet. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Amit leírt, annak lehet, hogy semmi köze nincs a megállapított szívbetegségéhez. A kutyák gyakran csinálnak olyasmit, ami hasonló ahhoz amit leírt. Ez egy rohamszerűen jövő légzőgörcs, ami a csukláshoz hasonlítható leginkább. Ha ilyenkor pár másodpercre tenyérrel befogja az orrnyílásokat és a száját (hogy ne kapjon levegőt pár másodpercig), és erre ez szépen megszűnik, akkor erről lehet szó. Ha ez nem használ, akkor sajnos nincs ötletem, alkalmasint tovább kell vizsgáltatni.
Kedves Andrea! Az Ön által leírt problémára is természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez azonban igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el! Minden további kérdésére (a terápia eredményességét, a kezelés időtartamát is beleértve) a válaszok is attól függnek, hogy egyedileg milyen tényezők váltották (válthatták) ki, tartják fenn, és befolyásolják a kutyus tüneteit. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Kedves Gazdi! A könyökén ez egy felfekvés, amit a fekhely puhításával és különféle puhítő kenőcsökkel lehet csökkenteni. A tünetek erőteljesen allergiás eredetre utalnak. Ebben az irányban kellene vizsgálódni. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Sürgősen vigye állatorvoshoz a cicát, aki a tüneteknek megfelelően tudja kezelni!