5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
A kép alapján lehet mechanikai sérülés, vitaminhiány, de gombás fertőzés is. Érdemes lenne felkeresni a helyi állatorvost a pontos diagnózis és célzott kezelés végett.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetekkel járó gerincsérv esetén csak abban az esetben várható javulás, ha a gerincvelő sérülése még nem visszafordíthatatlan. Sajnos ez a fajta elváltozás idős németjuhász kutyáknál elég gyakori. A következő homeopátiás szerek keverékét tudom ajánlani: Nux vomica D6, Symphytum D4, Rhus toxicodendron D12, Calcium fluoratum D12. Ezen szerek mindegyikéből adjon a kutyusnak naponta 3 alkalommal - a homeopátiás szerek beadására vonatkozó szabályok betartásával! Ezt folytassa 3 héten át. Ha ez idő alatt nem következik be javulás a kutyus állapotában, akkor valószínűleg a gerincvelőt visszafordíthatatlan károsodás érte. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Üdvözlöm! A víz savanyításához patikában kapható aszkorbin savat, azaz C-vitamint javaslok. Ezt 10 g-os tasakokban lehet venni. A vitorláshal, ha huzamosabb ideig az aljzaton van, nem mozog és nem eszik, akkor ott biztosan baj van!
A levedlett régi tollak helyett újak nőnek, amik előbb tolltokban, vagyis viaszos hártyában fejlődnek ki, majd lepattogzanak a kifejlett tollról. ha huzamosabb ideig, hetekig nem válik le a hártya a tollról, akkor kézzel óvatos dörzsöléssel le lehet segíteni. Ha nagyon problémás a vedlés, úgy az esetleges vedlési problémákat okozhatja vitaminhiány, de az un. circovírus is.
Kedves Gazdi! Találgatások helyett csak arra tudjuk biztatni, hogy minél hamarabb vigye el az állatorvosához! A dudor lehet vérömleny, tályog, de akár daganat is...