5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Tipp nincs. Javaslat van: másik állatorvos, újabb vizsgálat és reménykedés arra, hátha az újabb állatorvos talál tapasztaltabb, ügyesebb, okosabb....szorgalmasabb.
Tovább kell vizsgálni és kezelni a kutyájukat. Az ilyen problémák, ha nem múlnak el 1-2 nap alatt, akkor általában komolyabb dolgok miatt szoktak kialakulni. Ki kell vizsgáltatni, alapos és mindenre kiterjedő vizsgálatokkal (labor, hasi ultrahang, esetleg röntgen....stb).
Kedves Krisztina! Bármi lehetséges, állatorvosnak mutassa meg sürgősen az állatot (lehetőleg olyan kisállat gyógyászt válasszon, akinek van tapasztalata patkányokkal is)!
Kedves Gazdi! Tejet nem javaslok, de a Royal Canine-nak és Hill's-nek vannak folyékony tápszerei. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Gombának tűnik, de a bőrkaparék vizsgálat tudná megmondani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc