5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Nem kell azonnal állatorvoshoz vinni, sőt érdemesebb pár napot várni, nehogy egy esetleges fertőződés lappangó stádiumában kapjon védőoltást, mert az kirobbantja a betegséget.
Szőrtetűje van valószínűleg, és minden valószínűség szerint az anyának is. Vigyék állatorvoshoz, aki le fogja őket kezelni, és megszűnik a probléma.
Ha a madár sötétben ijed meg a mennydörgéstől, jobban összetörheti magát, mintha világos van. Vagyis ilyen esetben még este is inkább azt javaslom, legyen némi irányfény a lakásban, így a papagáj kevésbé pánikol be.
Már elnézést a kérdésért, de nem mondta meg az állatorvos, akinél jártak, és aki injekciókat adott neki, hogy mi a cica baja? Ha ő nem mondta (nem akarta, nem tudta), akkor mit gondolnak, én így látatlanban mit tudok erről mondani? Érdemlegesen semmit.
Ha több pár hullámospapagáj is van egymás látókörzetében, úgy ez valóban erősíti a szaporodás iránti ingert. De egy pár madár önmagában is szokott fiókákat nevelni, ha körülményeik erre alkalmasak. 1, harmonizáló pár 2, megfelelő méretű kalit (javasolt 30 x 50 x 40cm, vagy nagyobb) 3, odú (18 x 18 x 25cm) 4, vitamin, fehérje és ásványianyag ellátás a magkeverék mellett (zöldeleség, lágyeleség, vitamin cseppek, kalcium tartalmú kiegészítő)