5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Gazdi! Sajnos a huhogás kifejezést nem tudom beazonosítani általam ismert tengerimalac-hangra. Tengerimalacoknál a betegség első jele a súlyvesztés. Ezért érdemes lenne hetente egyszer lemérni, és ha folyamatosan fogy, legalább heti 50 grammot, ajánlott lenne elvinni állatorvoshoz. Ha a malacka levegővételkor ütemesen adja ki ezt a hangot, érdemes valami egészségügyi okra gondolni és elvinni állatorvoshoz, mert utalhat pl. szívbetegségre vagy megfázásra. Kérdés, hogy miben halt meg a társa? Ha a hang változó, inkább beszélgetés, akkor tényleg csak kommunikál: egy malacot legjobban egy másik malac érthet meg, és a tengerimalacok társas lények, ezért ajánlott lenne neki egy azonos nemű társ néhány héten belül, ha ki lett zárva az egészségügyi probléma. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Aggódni lehet és szabad, de szerintem a legjobb az lenne, ha elvinnék a cicájukat egy alapos kivizsgálásra. E nélkül ugyanis nem igen lehet semmi véleményt mondani, mert így minden csak találgatás lenne. Annak meg nincs értelme.
A kék madár egyértelműen tojó, a sárga nagy eséllyel az. Ami egy kis bizonytalanságot okoz, az az, hogy deformálódott a viaszbőr, illetve a lutínó (piros szemű) madaraknál a hímek viaszbőre is hússzínű maradhat.
Ivartalanított görényekben gyakran előforduló probléma a mellékvese túlműködése( hyperadrenocorticizmus) nem jellemző, hogy ilyen hamar kialakul a kórkép, ezért feltétlen vizsgáltassa meg állatát hozzá értő szakemberrel ( un. egzotikus specialista szakállatorvosok foglalkoznak a görényekkel nagyobb számban), mivel a fogyás, szőrhullás számos más betegség következménye is lehet.
Kedves Aggódó Iroda! Sajnos szerintem hasvízkór tüneteit írták le. Ez egy baktérium féle, ami az emésztő rendszert támadja meg. Szinte lehetetlen ebből kigyógyítani őket, de javaslom, hogy szerezzenek be akvarisztikai szakboltban erős antibiotikumot és kezeljék a megfelelő módon!