5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Gazdi! Az ivartalanítás kandúrok esetében is számos előnnyel jár, a beavatkozás nem befolyásolja az állat későbbi növekedését, fejlődését.
Kedves Gazdi! Valószínűleg allergiás eredetű a probléma, de egyértelműen csak bőrgyógyászati vizsgálat mondhatja ki a diagnózist. És szerintem a kutyus eléggé szenved emiatt. Tehát sok az a két hét! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nem történt vele valami? A félelem jele: farkát lehajtja, lába közé behajtja. Ilyen neki? Érdemes lenne megmutatni állatorvosnak.
Mutassák meg a kutyát egy másik állatorvosnak is!
A táp jó, de már kapja a felnőttnek valót inkább. Eleinte keverje a régi tápjával, nehogy a hirtelen változtatás megzavarja az emésztését!