5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Sajnálom, de ezek alapján én biztosan nem tudok mondani véleményt. Még az is lehet, hogy semmi baja nincs a kutyájuknak. A leírt labor dolgok nekem zavarosak, sejtésem szerint ezek nem Magyarországon készült vizsgálatok (mások a rövidítések, ill. a mértékegységek). Csatolás viszont nem érkezett, így a többi értéket sem tudom megnézni ill. véleményezni.
Kedves Erika! Bőrgyógyászati szakrendelésre kellene elvinni. Valószínűleg allergiás a cica. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Ki is allergiás kire? Mi a macskákra vagy fordítva? Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz
Valamilyen bőrdaganat. Hogy mi, azt sok az eltávolíttatás után szövettani vizsgálattal lehet diagnosztizálni. Sok-sok olvasnivalő a bőrelváltozásokról itt: Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás, allergia és egyebek Bőrbetegségek tünetei és kezelése homeopátiás szerekkel Akrális bőrgyulladás (vadhús) kutyáknál Kutyák: gyakori bőrbetegségek és azok természetes gyógymódjai
Mindenképp azt javaslom, hogy keressen fel egy ortopédiával foglalkozó kollégát és vizsgálják meg a kutyust!
A dudorokról vizsgálat nélkül semmit sem lehet mondani! Ahhoz, hogy ezen segíteni lehessen és meg lehessen gyógyítani, mindenképpen alaposa állatorvosi vizsgálatra van szükség, ezt nem lehet megúszni. Az, hogy a kutya hamis, harapós, nem lehet ellenérv, ha előre szólnak az állatorvosnak, hogy a kutya ilyen, erre van illetve lehet megoldás. Sok mindent ki lehet találni arra, hogy kapjon például egy kábító injekciót, amitől fél órára vizsgálható lesz. Az ő érdeke is ez.