5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Erika! A bűzmirgy több okból is "beállhat", értem ezalatt, hogy nem ürül rendszeresen a váladék belőle, az felhalmozódik benne, majd begyullad. Lehet az ok, hogy túl lágy a kutya széklete, vagy anatómiailag szűk a nyílása, okozhatja a rendszeres szocális hatások (sétáltatás) hiánya, illetve - ahogy Ön is írja - akár egyébb lelki konfliktus is. Szívesen ajánlanék egy-két homeopátiás szert, ami segíthetne kedvencén, de ehhez elég kevés az az információ, amit leírt. Ezért arra kérem, keressen meg (telefonon: 06209284425), hogy meg tudjuk beszélni a kutyus egyedi helyzetéből adódó feltételezhető kiváltó okokat, és így már - homeopátiásan gondolkodva - ki tudjuk választani a megfelelő szer(eke)t. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései
Érzékeny gyomrú és hasmenésre hajlamos állatoknak kiváló állatorvosi diétás tápokat készít több gyártó is, amik teljes értékűek. Annyi fehérjét tartalmaznak, amennyire a cicának szüksége van. Száraz és konzerv formában is. Ezek közül válasszon! Kérje állatorvosától őket! A macska helyes táplálása: húst hússal?
Vizsgálat nélkül ezt nehéz megállapítani sajnos, hogy mi történhetett vele. Azt javaslom vigyék el további vizsgálatokra!
A kép alapján nem tűnik betegnek, de ez csak annyit jelent, hogy nem látszanak gyulladásos, náthás tünetek, a madár zárt tollazatú, nem borzolt, mint sok beteg példány. Valószínűleg a helyváltozás viselte meg leginkább. A helyét nem kellene még játékokkal zsúfolni. Legyen előtte etetőedény magkeverékkel és ivóvíz. A fürtösköles jó ötlet, akár a ketrec több pontján is lehetne belőle néhányat elhelyezni. Távolabbról kellene megfigyelni eszik-e önállóan. Ha nem, akkor a mesterséges táplálásra is sor kerülhet, bár erre kicsi az esély a papagáj fejlettsége alapján. Pár napig az elsődleges, hogy nyugodt körülmények közt szokja az új helyét, ha már felderítette, akkor lehet többet tartózkodni a közelébe, majd fokozatosan szelídíteni. Még több papagájos cikk és kérdés-válasz itt>>
Véleményem szerint ez nem kóros, ha egyéb probléma nincsen!