5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Üdvözlöm! VAlószínüle készül a telelésre. a nincs mód telelteni, akkor melegen kell tartani vizét télen is. Ami viszont fontos, hogy a víz és a leveő között ne legyen nagy a különbség, mert akkor tüdőgyulladst kaphat! Hogyan teleltessük hüllőinket?
A képen egy csecsbimbó látható ami feltehetően az ultrahang vizsgálat előtti szőrnyírás közben megsérült. Ez egy egyszerű hámsérülés ami hámosító kenőcsökkel (Bepanthen, Neogranormon stb) gyógyítható.
Ivermectin spot on: Élelmezés-egészségügyi várakozási idő: Élelmiszertermelő állat a készítménnyel nem kezelhető. Vannak ivóvízbe keverhető gyógynövénytartalmú készítmények speciálisan erre a célra, meg lehetne próbálni azzal itatni. Nagyon fontos még az ól kezelése is, főleg a kis repedésekbe húzódnak vissza az élősködők. Meszeléssel, rovarirtó permetezéssel lehet védekezni, többször kell ismételni Még több tyúktetű kérdés-válasz itt>>
Üdvözlöm! Ne aggódjon! A leírtak alapján valószínüleg csak stressz lesz. Idővel meg fog nyugodni, megszokja az embereket és akkor ki is fog jönni. A víz 25-27 °C-on a legjobb neki! Viziteknősök eltitkolt betegségei Teknősök rejtett bajai: mikor rohanjunk orvoshoz?
Kedves Hajnalka! Szerintem elég jól látod a helyzetet. Valószínüleg a viselkedésük egyik oka az, hogy te nem vagy ott. Nem biztos, hogy te voltál a "falkavezér", de mindenképp veled voltak leginkább kapcsolatban. Most, hogy nem vagy valószínűleg sokminden megváltozott és így jelzik, h vmi nem oké. A szétrágás leginkább pótcselekvés lehet, nem tudom mennyit van a kutya lemozgatva, de ez mindenképp hasznos lenne, ha lefáradna fizikailag és agyilag is. A másik kutya lehet nehezebben viseli a változást, nem tudom anyukád új barátjával milyen a viszonyuk, de ezt is jó lenne tudni Illetve, ha eddig nem félt, akkor biztosan volt vmi negatív inger. ami ezt kiváltotta. Célszerű volna erről még egyeztetnünk külön, mivel sokkal több információra volna szükség a pontos válaszhoz. A vitaminokat én egyelőre kihagynám. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája (www.varosikutyaiskola.hu itt megtalálod az elérhetőségeimet)