5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Az állatorvos jól mondja és csak hallgasson rá. Amiket írt, kérdezett nagy általánosságokban kutyákra igaz, de csak nagy általánosságokban.
Kicsit zavaros a kérdése, vagyis az egész története. A "bari" azaz bárány, nem lehet vemhes, mivel juhnak a kicsinyét hívjuk báránynak, "bari"-nak. Ha mégis egy juhról van szó, akkor is zavaros a dolog. Egy anyajuh nem borjat ellik. Nem hogy kettőt, egyet sem. Ha azonban félretesszük a fajmeghatározás nehézkés oldalát, akkor is problémának és nagy gondnak lehet az előjele a "már második napja fáradt és fekszik" tünetcsoport. Magason vemhes, azaz ellés előtt álló anyajuhoknál és teheneknél is egyaránt előfordul a vemhességi ketozis (ellési bénulás) nevű szindróma. Ilyenkor minél hamarabbi állatorvosi segítségre van szüksége a kedvencének. Hívja ki a orvost az állathoz és vizsgáltassa meg a juhot.
Már sok helyen lehet előre elkészített lágyeleségeket kapni. Javasolnám valamely minőségi készítmény beszerzését. Házilag reszelt főtt tojás, reszelt sárgarépa, apróra vágott saláta keveréke megfelelő. Erre szórhat valamilyen ásványianyag-kiegészítőt. Bármely reszelt zöldség, gyümölcs megfelelő.
A dolog nagyon kétesélyes, lehet, hogy harc lenne belőle, ami egyik állatfajnak sem tenne jót, de az is lehet, hogy összebarátkoznának. Szóval én nem tartanám együtt őket...
Az etetésnél pontos adagolást csak tápok esetében lehet megadni. Ez mindegyik zacskón fel van tüntetve. Házikoszt esetében nehéz kiszámolni a megfelelő adagot. Érdemes figyelni, hogy hagy-e a kutyus eledelt a táljában, esetleg rendszeresen csontig kinyalja azt, ez alapján korrigálható a mennyiség.