5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
A terhelés utáni köhögés hátterében lehet szívbetegség, vagy a légzőfelület csökkenése is. A nagy étvágy és emellett fogyás oka bélférgesség, de akár pajzsmirigy túlműködés, daganat is. A kötőhártya-gyulladás (könnyezés, csipásodás) többféle betegség tünete is lehet. A fül rendellenes állása leggyakrabban külső hallójárat gyulladás jele szokott lenni. Szóval igen sok ok van arra, hogy további vizsgálatokat végezzenek, és a korrekt diagnózisnak megfelelő kezelést alkalmazzanak. A szívbetegség hallgatózással, EKG-val, vagy szív ultrahanggal diagnosztizálható. Esetleges szervi megbetegedések diagnózisához segítséget jelenthet egy vérvizsgálat. A fül betegségének vizsgálatához egy vizuális (otoscopos) vizsgálat, esetleg fültampon labor vizsgálata javasolható (rezisztencia vizsgálattal). A könnyezés, csipásodás az alapbetegségek oki kezelése mellett valószínűleg megszűnik. Tehát vissza az állatorvoshoz!
Minden valószínűség szerint idegsérülés gyanúja áll fent. Csak egy teljes körű kivizsgálással (rtg, fizikális vizsgálat) lehet megállapítani, hogy a sérülés maradandó-e vagy lehet rajta segíteni. Várjuk szeretettel Rendelőnkben, ha a kivizsgálás mellett döntött.
Ezt ennyiből, távolból nem lehet megállapítani, érdemes lenne elvinni állatorvoshoz egy kivizsgálásra.
Dehogy állatkínzás! Sőt, így legalább nem lesz elkényeztetve. A kutyának nagyon jó, ha van egy saját helye, ahová elvonulhat aludni. Egyáltalán nem állatkínzás ez! Ne aggódj, nagyon jól csinálsz mindent! Olvasd el kölyökkutyákról szóló cikkeinket is!
Ezek olyan tünetek, amellyel azonnal állatorvoshoz kell fordulni, mert akár súlyos baja is lehet!