5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Azt, hogy mi lehet a kutya baja, sajnos én sem fogom tudni megmondani. Ilyen esetekben csak azt lehet tenni, hogy vinni kell újabb és újabb vizitekre az állatorvoshoz (esetleg megmutatni egy másiknak is), hátha előbb-utóbb kiderül végre, mi is a bibi.
Lehet, hogy csak valami sérülés, rándulás érte a madár lábát. A köszvényes hullámos jellemzően lógatva tartja a lábát, míg a sérült felhúzza. Köszvény esetén a fehérje dús lágyeleséget kellene mellőzni, de ezzel is csak a további leromlást lehet csökkenteni. Naponta többször cserélt ivóvízzel lehet több ivásra serkenteni, ami csökkenti a vesekő kialakulás esélyét. A tojáson ülő madárnak nincs szüksége lágyeleségre, így a kelést megelőző 1-2 napig ne etessen főtt tojást. Vegyszer mentes zöld-eleségtől nem lesz baja, mivel az csak az etetés megkezdésének első napjaiban okozhat hasmenést. A vitaminok túladagolását kerülje.
A terrárium mérete jó, mert a természethez képest nincs elég nagy medence, szóval minél nagyobb, annál jobb! Az etetésnél figyeljen, hogy a teknős elé tegye a táplálékot, mert a nagy térben, lehet, hogy nem veszi észre, nem találja meg. Aljzatnak a kvarchomok nagyon jó, mert a kaviccsal ellentétben nem megy közé táplálék maradék és nem idéz elő rothadást, a maradékot mindig vegye ki! A vízmélység a páncél hosszának a másfélszerese legyen, ha a teknős páncélja pl. 5 cm, akkor 7-9 cm-es vízmélység a megfelelő. Fontos a kiülő és a felette elhelyezett izzó, ahol tudnak napozni. A hőmérsékleti eltérés semmilyen problémát nem okoz.
Sajnos így a távolból nem lehet erről pontosan nyilatkozni, azt javaslom, mutassák meg mielőbb állatorvosnak (ez más okból is célszerű egy ilyen korú kiscicánál)!
Természetesen a hörcsögöt is zavarja a szivarfüst. De ugyanígy zavarja a huzat is (intenzív szellőztetés). Nagyon nehéz olyan helyzetben tanácsot adni az elhelyezés tekintetében, amikor láthatóan a család egyik tagja nem kedveli az állatot. Mindenesetre úgy gondolom, hogy nem feltétlenül a konyha az a hely, ahol egy állatot tartani kellene.