5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Azokban a macskákban, amelyek sok szőrt nyalnak és nyelnek le magukról, a szőrcsomók hányása akár mindennapos jelenség is lehet, ami miatt nem feltétlenül kell pánikba esni. A szőr felpuhítására, feloldására ma már sokféle szer áll rendelkezésre, ezek jó része nem a kihányást segíti elő, hanem a szőr hátrafelé történő távozásában segít. Vannak cicák, akiknek szinte folyamatosan kell adni ilyen pasztákat egész életükben. Az viszont egy egészen más kérdés, hogy mi van akkor, ha a gyomorban megreked egy nagyobb szórgombóc, amit már ilyen módon nem lehet onnan eltávolítani. Ilyenkor valóban szóba jöhet a műtét lehetősége, de azt, hogy kell-e és mikor operálni, csak nagyon alapos mérlegelés után, a cica állapotát, tüneteit figyelembe véve kell és lehet eldönteni . Ezt csak a kezelőorvossal szoros együttműködésben tudják megbeszélni, így interneten át biztosan nem!
Próbáljuk meg, hogy két napig a répa helyett olyan zöldfélét kap a malac, ami nem festi meg a vizeletét, például paprikát, kígyóuborkát, sütőtököt vagy petrezselyem zöldjét! Ha ezután is észleli a tünetet, forduljon állatorvoshoz, mert elképzelhető, hogy vértől színeződik a malacka vizelete, amit elsősorban vese- vagy húgykő/homok okozhat.
Sajnálom a kis sünit. Valóban lehetnek testvérei a szabadban. Egy 200g-os süni Keleti sünnél kb 5-6 hetes lehet ( saját tenyésztett sünimnél ez már jó súly egy 8-9 hetesnek de ők törpesünik ). Nem biztos, hogy valóban elválasztódtak a mamától hanem történhetett vele valami és magukra maradtak. Mindenképpen segítségre van szükségük. Hogy mi baja lehetett a kicsinek nem tudom, talán leeshetett valahonnan, vagy egy állat ( kutya, macska stb ) megróbálhatta kibontani. A púposság arra is utalhat, hogy eltörte valamijét. A gondozásra vonatkozóan: kell alá szalma, forgács, macska alom egy kis alomtálcába. A süni laktóz érzékeny nem szabad nekik tejet adni. Ehetnek, halat, húst, zöldséget-gyümölcsöt. Száraz macskatápot felnőttnek valót. Alutasakos cica kaját felnőttet. A kemény tojást is nagyon szeretik. Esetleg oda lehet adni vadasparknak vagy állatkertnek akik tudják, hogyan kell szakszerűen bánni egy vad sünivel és amikor megerősödött vissza kell engedni tavasszal a természetes élőhelyére. Esetlegesen le lehet féregteleníteni ( óvatosan mert nem minden jó nekik sok féregtelenítőtől elpusztulhatnak ). A spot on készítmények a legjobbak. Ha kullancsos ( a sün nagy kullancs gazda ) azt ki kell szedni belőle. Sok szerencsét, remélem a testvérei jól lesznek.
1, A nyuszi nem húsevő így nem lenne gond az egyszerre kieresztéssel sem, de külön talán jobb. Zavarni biztosan nem zavarják egymást. Valószínű tudomást sem vennének egymásról. Egy hasonló tapasztalat van: nyuszi a padlón, madárka a karnison és a plafon fele repülve, nem is hederítettek egymásra. 2, A sokat kiengedett nyuszinak is minimum 100x50 es ketrecre van szüksége. Kisebbe ha betesszük az alomtálcát, etetőtálat alig marad hely a nyuszinak.
Sajnos túl kevés az információ a kutyusán látott tünetekkel kapcsolatban, így nem tudok érdemben segíteni, csak javasolni tudok bizonyos vizsgálatokat melyek közelebb vihetik az orvost a diagnózishoz.. Az összeeséseknek számos formája és oka létezik, pl. nem tudom hogy tiszta marad-e a tudata, vagy átmenteti tudatzavar is jelentkezett, az oldalára borult vagy csak a végtagok átmeneti gyengeségéről van szó. A tünetek lehetnek agyi vagy keringési eredetűek. ilyen esetekben , azonnali vérvétel javasolt és szív-ultrahang vizsgálat, csak ezen leletek, valamint a belgyógyászati és a neurológiai vizsgálatok eredményének összevetése alapján állapítható meg a diagnózis és az ennek megfelelő terápia. Ezen vizsgálatok hiányában csak találgatásokra vagyunk ítélve az ilyen típusú tünetcsoportokkal kapcsolatban.