5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Vigye el állatorvoshoz, mert több oka is lehet a tüneteknek, ám a pontos diagnózist és a kezelési tervet csak egy "személyes találkozás" után lehet felállítani!
Ideális esetben 3 hét.
Kérje szakember segítségét! Nagyon sok jó kutyaiskola, kiképző van, nézzen szét a Háziállat Szaknévsorban, és ne adja fel!
Az ivartalanítás után akár több hét is eltelhet, mire a nemi hormonok kiürülnek a szervezetből. Ezalatt a párzásra utaló magatartás megmaradhat. A viselkedés megszokása miatt, kisebb mértékben bár, de később is végezhet párzó mozdulatokat (Ez néha nőstény állatoknál is megfigyelhető). Ez általában csak viselkedési "probléma", ritkán azonban hormonális megbetegedés állhat a háttérben. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Biztos választ csak egy ultrahangos vizsgálat eredményének kiértékelése után adhat az állatorvos is. Nem, az átörökített genetikai kódot még egy fajtiszta kutya sem tudja felülírni. Ha a más fajtájú kutyától esett teherbe, keverék kölykök születnek majd.