5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Tímea! Miként magánlevelezésünkben írtam, ha a világosabb "gyöngyös-tarka" madár szárnyának fonákja is egységes színezetű, akkor mindketten biztosan hímek(a szürke, vadszínű madárka esetén ez nem lehet kétséges "első ránézésre" sem). A madarakat csak akkor engedje ki, ha már megszelídültek annyira, hogy kergetés, megfogás nélkül visszaterelhetők a ketrecükbe. Ha annyira félnek, mint leírta, akkor előbb a kalit rácsába kellene fűzni a fürtöskölest és ha már innen bátran elveszik, akkor kínálni kézből.
Javaslom hogy egy virágpermetezővel permetezzen vizet szét a balkonon,ennek párolgása hűsíti a levegőt.He extrém meleg lenne,akkor akár a hörcsögöt is le lehet permetezni.
A bőrgombásodás fertőző lehet, de szoros kontaktus kell az átvitelhez. A kerítésen keresztül ne tud fertőzni.
A kutyák általában 4-6 hónapos korukra szobatisztává nevelhetők, - tehát nincs semmi elkésve, inkább az Ön türelmetlensége hátráltatja a dolgok menetét. Az alom/kutyapelenka dolgot én nem eröltetném tovább, ellenben a gyakori kivitelt inkább. Az kutya saját illatmintájával is kinti természetes környezetben próbálkozzon és naponta 5-7 alkalommal vigye ki, füves, más kutyák által kevésbé látogatott területre. Póráz nélküli szabad játékot, evést/ivást követően előbb-utóbb eredményt fog elérni. A szobatisztaságra szoktatás szabályait egy külön e-mailben tudom elküldeni, ha ír nekem.
Kedves Vicus! A leírtak leginkább az epilepszia tüneteire hasonlítanak. Francia bulldogoknál azonban előfordulhat más probléma is (légcsőszűkület). Ha máskor is találkozna ezekkel a tünetekkel, vegye fel videóra, ezt megmutathatja állatorvosának, aki ezzel megfelelő támponthoz juthat a probléma természetét illetően. Az epilesziát általában addig nem kell kezelni, amíg a rohamok gyakorisága nem növekszik havi 1-nél magasabbra, mivel gyógyszerei károsthatják az állat máját/veséjét, és az alkalmankénti rohamok állata életminőségét nem rontják jelentősen. Üdvözlettel: a Rákosigeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata