5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Judit! El kell vinni állatorvoshoz a kutyust, aki belekukkant az eb orrába, esetleg röntgen felvételt is készít az orrüregről, hogy nincs-e benne valami idegen test. Otthoni módszerek nincsenek az orrüreg vizsgálatára. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Lili! A ló tényleg nem kérődző állat. Ami a lócsemegét illeti - hacsak nem valamelyik átverőshowra készítették - nyugodtan adható lónak. A zab egyébként természetes táplálék a ló számára, így az abból készített termékek is, a cukrozott készítmények kivételével. Azt, hogy milyen menyiségben adható, a forgalmazó tudja megmondani, de feltehetően nincs korlátozás. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
Kedves Gazdi! Sokminden lehet az ok pl.: kezdődő pemphigus (autoimmun gyulladás), mikroelem-hiány vagy valóban néha gomba is. A betegségek elkülönítése szakembert igényel. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Érdeklődő! A gabonasikló alapvetően éjszaka aktív állat. Kisebb korban könnyen kézhez szoktatható. Ha nappal szeretné aktívabbnak látni, meg kell fordítania a fényviszonyokat. Így éjszaka nagyobb fényt adjon a terráriumnak, nappal pedig egy gyenge piros fényt. Búvóhelyet azonban mindig biztosítson neki.
Mindenképpen a műtéti eltávolítást javasolom. Amennyiben megsérül a képlet akár komolyabb vérzésre, a daganat rossszindulatúságár (amennyiben még jóindulatú) lehet számítani. Az árrol javasolom, kérdezze meg a kollégát, de vizsgálat nélkül nem valószínű, hogy bárki is árat merne mondani. Üdv