5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Gyöngyi! Rendszeres vízcsere és megfelelő táplálék szükséges. Gömbakváriumban már nem lehet aranyhalat tartani. További tartási információkért keresse a legközelebbi kisállatkereskedést! Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
A lesoványodás, has megnagyobbodás akár FIP (fertőző hashártyagyulladás) miatt is kialakulhat. A vérfogyottság a leukózis (FLV) tünete is lehet. A két betegség akár egyszerre is jelentkezhet egy állaton. Mindenekelőtt állatorvosi vizsgálatra lenne szükség. Ma már gyorstesztek vannak a már említett betegségek megállapítására. Sajnos mindkét betegség gyógyíthatatlan. De hátha nem ezekről van szó. Ennek eldöntéséhez azonban állatorvosi vizsgálat kell. Nem árt tudni, hogy aki hetekig nem kezelteti beteg állatát, az vét az állatvédelmi törvény előírásai ellen.
Javasolnám, hogy keressenek fel egy állatorvos kollegát! Szükség lenne egy kivizsgálásra.
Szia Én csak kutyakozmetikus vagyok, ebben a kérdésben nem tudok és a nyuktatókkal való rossz tapasztalataim alapján nem is szertnék segíteni. A legjobb ha ebben a kérdésben megkérdezed az állatorvosotokat!
Külső élősködők ellen, hosszú hatóidejük miatt legjobbak a spot on készítmények. Például az Ivermectin spot on. Igen kiadós, egy gerle hátára egy csepp elegendő.