5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Tisztelt Gazdi! A kora miatt a kutya már nyugodtan pároztatható, viszont azt tudni kell, hogy ennél a fajtánál az esetek többségében (90%-ban) császármetszéssel történik az ellés. A császármetszéstől nem kell félni, sokkal veszélyesebb az ha nem vesszük észre, hogy a kutya természetes úton nem képes megelleni a kiskutyákat. Üdvözlettel: Dr. Molnár Eszter
A tojó hullámospapagáj nehezebben szelídül meg mint a hím, különösen, hogy még ketten is vannak, így a fajtárs jelenléte fontosabb, mint az emberé. A kalit mérete megfelelő egy pár hullámosnak. A jó papagjáték rágható, mászható, netán hangot lehet belőle kicsalni. Javaslom nézzen rá az alábbi oldalra: http://www.papagajjatek.com/
A kutyák mikrochipes megjelöltetése Magyarországon általánosságban NEM kötelező. Nincs ilyen EU szabályozás sem. A 41/201. sz Kormányrendelet viszont 2010. július 1.-től előírta, hogy a TULAJDONOSVÁLTOZÁS előtt kötelező a megjelölés. Kötelező a megjelölés továbbá azokon a településeken (vagy fővárosi kerületekben), ahol a helyi önkormányzat azt rendeletben kötelezővé tette. Más ezzel kapcsolatos jogi szabályozás nincs érvényben. Így az a kutyatulajdonos, akinek a kutyája ma még nincs bechipzeve, nem kell, hogy megjelöltesse a kutyáját, ha nem változik meg a kutya tulajdonjoga, és a helyi önkormányzat nem rendelkezik másként. Dr. Horváth László holavet@t-online.hu
Kedves Vikici! Haladéktalanul keresse fel az állatorvosát, aki a műtétet végezte!
véleményem szerint van minimális esélye, hogy CÉLZOTT kezeléssel (NEM kamillás borogatás) visszahúzódjona könnytermelő mirigy, de valószínüleg műtéte lesz szükség