5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Általánosságban valamiféle széles spektrumú antibiotikum kezelést javasolnék, de a pontos diagnózishoz és kezeléshez állatorvost kellene felkeresnie. Jól tették, hogy elkülönítették, mert bár kis eséllyel lehetséges szervi oka a tüneteknek, de valószínűbb valamiféle fertőzés, aminek pontos okozóját székletminta, esetleg vér elemzés mutathatná ki.
Kedves Kérdező! Normális lehet, hogy sokat alszik a kiskutya (pláne kánikulában). Ha a hasmenése fennáll, vissza kellene vinni az állatorvoshoz. Itt fognap a táplálásról is részletes felvilágosítást adni.
Sajnálom, de a kép alapján egyik kérdésére sem lehet megfelelően válaszolni. Egy kölyökkutya esetében, ha nem ismertek a szülei, néhány hetes korban szinte lehetetlen megmondani, hogy mi lesz belőle. Ahogy az idő telik-múlik, és egyre jobban kezd majd kialakulnak, úgy lesznek a érdései egyre jobban megválaszolhatóak.
Ha egy macskánál az alapvető vegetatív funkciók (evés, ivás, ürítések) működnek, jó a kedve, élénk a viselkedése, akkor nem valószínű, hogy beteg lenne. Amit leírt, és ami most az Ön problémája, az viselkedési zavar, vagy változás, aminek sokféle oka lehet. Egy biztos: ez nem fertőző jellegű gond, nem kell tehát a másik cicát félteni tőle. Vannak macskák, akik nagyon önérzetesek tudnak lenni, és nem szeretik, ha macerálják őket, csak akkor, ha ők is így akarják éppen.
Kedves Kérdező! Nem írja kutyája nemét. Amennyiben szuka kutyusról van szó úgy vérvizsgálatot valamint hasi ultrahangvizsgálatot javasolnék következő lépésként, amennyiban kan kutyája van, úgy a nemi szervek részletes vizsgálata kellene, ami magában foglal egy hasi ultrahangvizsgálatot is.