5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
antibiotikum/+szteroid szemcsepp, kenőcs. De előtte ÁLLATORVOS
Tüdő rönten-felvétel és kardiológiai kivizsgálás kellene a kutyusnak. Az asthma nem kizárt, de lehet szív eredetű is a probléma.
Ha az ifjú kandúrokat még az ivarérés előtt, illetve a jelölés megkezdése előtt herélik ki, akkor legtöbbször egyáltalán nem fognak jelölni. Ha már kialakult ez a szokása, akkor az esetek egy (jó) részében ez megmarad(hat). Fél évesen még a legtöbb kandúr nem jelöl, és nem is ivarérett, így nem hiszem, hogy ez bekövetkezne a későbbiekben. A macskák nagyon jól látnak a sötétben, persze nem a teljesen abszolút sötétben (ott ők sem látnak), viszont az orrukkal nagyon jól tunak még ebben a helyzetben is tájékozódni. A több kérdésére viszont nem tudok érdemi válaszokat adni, mert ezekben nagyon sok a bizonytalansági faktor, így ezt nem lehet megítélni előre. Majd az élet eldönti, hogy hogyan lesznek ezek a dolgok.
Kedves Gazdi! A vadászgörény élősködő elleni kezelésére a legalkalmasabb, az állatkereskedésekben is megvásárolható macskáknak készült spot ampullás készítmények. Adagolása felnőtt vadászgörény hím esetén, a macskáknak javasolt adag fele, nőstény görényeknél kb. a harmadát adjuk. Használata egyszerű, az állat marjára kell csepegtetni, mely a bőrbe szívódva fejti ki hatását főleg bolha és kullancs ellen. Érdemes állatorvossal megvizsgáltatni a görény fülét is, mert elég gyakori fertőzés náluk a rühatka, mely szintén kiterjedhet a testre is. Nem minden készítmény alkalmas a rühatka kezelésére, megelőzésére. Élősködő elleni kezelésnél ne felejtkezzünk el az állat alvóhelyének fertőtlenítéséről sem. Üdvözlettel : Jerzsa Brigitta
A macskáknak is szükségük van a változatos táplálkozásra, ezért nem elég ha csak szárazeledelen él. Húst is kapjon mellette , nyersen eheti a csirke,-marhahúst,- májat is