5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Az egerek többségét lehet együtt tartani. Akkor szokott probléma lenni, amikor két hím úgy van együtt, hogy nőstények is vannak velük. Meg kell próbálni két párt kialakítani, így egyik sem lesz egyedül.
Ha egy bolha van,akkor biztos van több is. Érdemes állatorvostól venni bolha ellenes készítményt. Létezik többféle készítmény is , pl. advantage ami nyúlra is van törzskönyvezve.
Sajnos ilyen fiatal kis nyulakat nagyon nehéz felnevelni és sokszor nem is sikerül. A nyúl tej összetétele elég egyedi.Sajnos itthon semmilyen nyúl számára ideális tejpótló nem érhető el. Így a kecske tejet és probiotikum (lactiferm, bio-lapis) tudom ajánlani. Fontos,hogy testmeleg legyen a tej.
Kedves Gazdi! Gyakran előfordul, hogy a kutyák, miután megpróbálták a konzervet, nem hajlandóak elfogyasztani a száraztápot. A probléma megoldása a rendszeres, egyféle (lehetőség szerint jó minőségű) táppal etetés. Minden nap ugyanakkor tegye ki kutyája elé az eleséget, majd negyed óra elteltével vegye el, függetlenül attól, hogy megette-e. Két-három nap után kutyája enni fog. Felhívjuk figyelmét, hogy az eleség visszautasítása egyes betegségek (pl fogproblémák) tünete is lehet, ezért figyelje a kutya viselkedését is. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Bármilyen harapás esetén 14 nap a megfigyelési idő, ami alatt az állatot tilos kezelni, oltani meg még inkább. Szerencsés lett volna jelezni az esetet a menhelyen, hogy ott fejezzék be a megfigyelést. Ezek a dolgok egyébként hatósági állatorvosi feladatok (nem magán állatorvosi mint én). Feltételezem azonban , hogy a menhelyen eleve karanténozták és megfigyelték a kutyust, mindettől függetlenül. Javaslom, vegye fel a kapcsolatot a menhelyi Kollégával!