5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Azt gondolom, hogy röntgen-felvételt kellene készíteni az elváltozásról, az nagyban előrevihetné a kezelést.
A csípőizületi diszplázia (és a vállizületi is) genetikailag öröklődő betegség, amelyeknek a kialakulását a táplálás nem befolyásolja lényegesen. Ha a kutyájának a szülei diszpláziásak voltak, akkor nagy az esély arra, hogy kialakul a betegség, és ezen sem a csonterősítő, sem más táplálási "trükk" nem fog tudni segíteni. A mai modern kölyöktáplálásban a csonterősítő adása egyébként is elavult módszernek számít. A kutyatápok megfelelő mennyiségben és arányban tartalmazzák a csontfejlődéshez szükséges anyagokat, így ilyenkor nincs is szükség külön kiegészítésre. Hagyományos, házi kosztoltatás mellett lehet reális szükség rá, de sokan (így én is) a porok és tabletták helyett a természetes csontfélék etetését részesítik előnyben.
A gyógykezelés előtt alaposan ki kell tisztítani a füleket, ami feltétlen állatorvosi feladat. A megfelelő készítményt is tőle kaphatod csak meg,amivel már otthon is kezelheted a cicád.
Vizeletvizsgálat, Vérvizsgálat, ultrahang, Üdv
Törés esetén rögzíteni kell a lábat, legegyszerűbb két hurkapálca és ragasztószalag segítségével. Ha nem áll el a vérzés az nyomókötéssel kellene leszorítani. Ezt olyan állatorvos is elvégzi, aki nem specializálódott madarakra.