5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Barbara! Nem kizárt, hogy hosszabb távon is megfelelő gyógytápot kell kapjon a kutya, de előtte korrekt vizeletvizsgálat tenyésztéssel és rezisztenciavizsgálattal javasolt, valamint amennyiben nagy méretű a kő, akkor annak műtéti eltávolítása. Ám ez az eset már meghaladja az interneten való javaslattevés lehetőségeit, így csak azt tudom tanácsolni, hogy kérdéseit személyesen tegye fel állatorvosának, amennyiben megbízik benne.
A leírtak alapján nem lehet diagnózist alkotni, mert ez valószínűleg még egy alaposabb kivizsgálás után sem lenne egyszerű dolog. Otthon szinte biztos, hogy nem lehet rajta így segíteni, mindenképpen el kell(ene) vinni olyan rendelőbe, ahol el tudják végezni a szükséges vizsgálatokat és ahol esetleg kezelni is tudják pár napig. Ma már 30-40 km körtezben szinte mindenhol -így valószínűleg az Önök lakhelyének közelében is- van jól felszerelt állatorvosi rendelő az országban, úgyhogy nem lehet lehetetlen feladat eljuttatni oda.
Kedves Gazdi! Az allergia sikeres kezeléséhez diagnosztizálni kell a felelős allergéneket (allergia diagnosztika vérből), majd utána ezeket a komponenseket ki kell iktatni az étrendből (táplálék allergének), illetve a belégzésieket pedig hiposzenzitizálni kell. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi! Ilyen, hogy fehérje allergia nincs, csak konkrét fehérje típusokra lehet allergiás az állat. Ezt pontosan meg kellene határozni (allergia panel vizsgálat vérből) és utána az allergiás fehérje típusokat ki kell zárni a táplálékból. Általános humán antiallergiás szer kutyáknak nem adható. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Lehet vízköves a háta és ha foltos valószínűleg az is attól lehet, Ha rendesen van táplálva ( például hallal) ha rendesen mozog és nem puha a páncélja akkor külön vitaminozásra nem nagyon van szükség.